Impreza z okazji Światowego Dnia Turystyki

Impreza z okazji Światowego Dnia Turystyki

Z okazji Światowego Dnia Turystyki czeka nas niecodzienna impreza. Otóż odbędzie się specjalny okolicznościowy spływ kajakowy Szotkówką. Nie  bez powodu połączono tę rzekę z dniem tursytyki.

Jest ona naprawdę piękną rzeką i stanowi bardzo ważną część okolicznego krajobrazu. Podczas spływu będzie więc można pooglądać widoki, które robią wrażenie nawet na wieloletnich mieszkańcach miasta.

Wszyscy zaproszeni

Wydarzenie to zorganizowało Stowarzyszenie Turystyka i Rekreacja Jastrzębie-Zdrój. Jego członkowie zachęcają do zabawy wszystkich, którzy tylko wyrażą na to swoją chęć.

Oczywiście nie dałoby się zorganizować tego niecodziennego wydarzenia gdyby nie pomoc Urzędu Miasta i kilku zaprzyjaźnionych organizacji. Chodzi o „Z Korfantym w… przyszłość”, OSP oraz Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Jastrzębiu-Zdroju.

Atrakcja z okazji Światowego Dnia Turystyki

Wydarzenie, na które zaprasza Stowarzyszenie Turystyka i Rekreacja Jastrzębie-Zdrój, to nie tylko spływ kajakowy. Na uczestnika czekają także kiełbaski z grilla. Dzieci zaś będą mogły pobawić się na dmuchańcach.

Jak się zapisać na udział w spływie kajakowym?

Aby wziąć udział w spływie kajakowym wystarczy zapisać się przez formularz online. Do zabawy zaproszony jest każdy, więc nie należy się stresować, że nie spełni się jakichś kryteriów.

W ramach wydarzenia obędzie się także konkurs, który przygotowali uczniowie Technikum Organizacji Turystyki znajdującego się w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego pytania będą o ciekawostkach geograficzno-historycznych dotyczących miasta.

Kajaki

Przepływ kajakiem jest bardzo ciekawą formą rekreacji. Mam tak naprawdę jej dwa oblicza. Przede wszystkim kajakiem można przepłynąć jezioro tak jak łódką. To opcja dla osób, które lubią się zrelaksować i nacieszyć przyrodą.

Jest też bardziej ekstremalna wersja zabawy z kajakiem. Mowa oczywiście o spływie. Oczywiście nie są one niebezpieczne, jeśli bierzemy w nich udział pod okiem profesjonalistów.

Prawdą jest jednak, że spływ kajakowy daje duży zastrzyk adrenaliny. Przypomina on nieco ekstremalną jazdę na rowerze.

krajoznawstwo ważne w turystyce

Krajoznawstwo to ogólna nazwa wiedzy dotyczącej danego kraju. Jest ono bardzo ważne w turystyce, dlatego organizując tego typu wydarzenia ważne jest, aby móc subtelnie edukować uczestników.

Wiedza, którą mogą dzięki temu nabyć dotyczy lokalnych atrakcji (w tym zabytków) a także historii danego miejsce. Oczywiście można powiedzieć, że tego samego możemy dowiedzieć się, czytają materiały informacyjne w internecie. To prawda, ale wiedza, którą przyswajamy poprzez doświadczenie dużo lepiej się nas trzyma.

Przeczytaj także: Nowe hulajnogi elektryczne w Jastrzębiu-Zdroju