Pożar pozbawił 6 osób dachu nad głową

Pożar pozbawił 6 osób dachu nad głową

Jeden z budynków mieszkalnych przy ulicy Wielopolskiej musiał zmierzyć się z groźnym pożarem. Spłonęło w nim mieszkanie, w którym mieszkało sześć osób.

Na szczęście strażacy stanęli na wysokości zadania i nikt nie zginął. Udało się uratować wszystkich domowników. Wśród nich znajdowało się małżeństwo, trójka dzieci i starsza kobieta.

Straty materialne

Chociaż nikt nie zginął, to trudno mówić tutaj o szczęściu. Mieszkanie spłonęło praktycznie w całości. Kompletnemu zniszczeniu uległy meble oraz sprzęt RTV i AGD. Dym, który towarzyszył pożarowi, okopcił wszystkie ściany. Mieszkanie wymaga więc gruntownego remontu.

Zawsze jednak własność materialna jest mniej warta niż ludzkie życie. Fizyczne skutki pożaru jesteśmy w stanie naprawić. Jest to kosztowne, ale da się zrobić. W przypadku utraty ludzkiego życia, nie da się już przywrócić poprzedniego stanu.

Przyczyną pożaru było zaprószenie ognia, choć nie ma dokładnych informacji na temat tego, jak do niego doszło.

Zbiórka

Obecnie trwa zbiórka na pomoc dla ofiar pożaru. Potrzebują one pościeli, ręczników, butów, żywności ale również sprzętu AGD i mebli. Wszystko spłonęło w bardzo groźnym pożarze.

Zbiórką tą zajmuje się organizacja „Pomagamy w potrzebie”. Cała akcja charytatywna ma na celu przywrócenie godnych warunków życia tej rodzinie.