Puchar prezydenta miasta w skacie

Puchar prezydenta miasta w skacie

Kliknij tutaj po więcej informacji sportowych z Jastrzębia-Zdroju.

Turniej Skata będzie przebiegał według przepisów. A kto w ogóle te przepisy ustanawiał? Otóż istnieje taka instytucja jak Polski Związek Skata, który już od dawna zajmuje się organizacją rozgrywek.

Turniej będę się składał z dwóch serii. W każdej będą 32 rozdania. W pierwszej serii zawodnicy będą losowani, ale w drugiej już będą liczyć się wyniki.

Zapisy odbywają się online, a wpisowe wynosi 20 zł, ale kobiety i juniorzy mogą zagrać bez żadnych opłat. Za łączną sumę opłat wpisowych zostaną kupione nagrody dla zwycięzców. Patronat nad wydarzeniem obejmie Okręg Rybnik Polskiego Związku Skata.

Czym jest skat?

Skat jest popularną grą karcianą wywodzącą się z Niemiec. Stamtąd trafiła ona na Śląsk i Kaszuby. Potocznie nazywa się ją śląskim brydżem. Aby zagrać, potrzebne są trzy osoby, a po każdej licytacji osoba, która ją wygrała, walczy przeciwko dwóm pozostałym.

Jest to bardzo szybko i wygodna gra, bo przygotowanie jej zajmuje około minuty. Poza potasowaniem i rozdaniem nie ma tak naprawdę więcej przygotowania. W grze może też wziąć udział czterech graczy.

Jeśli akurat ominęła nas przyjemność gry w skata, to możemy spróbować swoich sił przez internet. Jest kilka stron, na których można zagrać w tę karciankę z osobami losowo poznanymi w sieci.

Rozgrywki sportowe w Jastrzębiu-Zdroju

Turniej skata to nie jedyna forma rywalizacji, na jaką można się załapać w Jastrzębiu-Zdroju. Od czasu do czasu organizuje się też inne imprezy. Na przykład można zapisać się na turniej siatkówki czy amatorską piłkę nożną.

Co daje takie uczestnictwo w rozgrywkach? Chodzi oczywiście nie tylko o nagrody. W końcu dostają je tylko najlepsi, a i tak nie są szczególnie imponujące. Chodzi przede wszystkim o to, żeby przełamać swoją rutynę i trochę się wysilić.

Popularność gier karcianych

Gry karciane są jedną z tradycyjnych rozrywek. Wystarczy nam jedna standardowa talia kart, za pomocą której potrafimy rozegrać wiele gier. Popularność poszczególnych gier będzie oczywiście zależeć od regionu, w jakim mieszkaniu. Inne gry będą popularne na Śląsku a inne np. na Lubelszczyźnie.

Oczywiście gry, do których wykorzystujemy tradycyjne talie kart to tylko wierzchołek góry lodowej. Istnieją też specjalne gry, które wymagają swoich własnych wzorów kart. Przykładem może być słynne Uno albo karciana wersja Monopoly.

Karty są świetną opcją, jeśli chodzi o integracje. Świetnie sprzyjają one oswojeniu się ze sobą poszczególnych uczestników imprezy czy innego spotkania towarzyskiego. Pojawia się także element rywalizacji, który dodatkowo potęguje emocje, jakie wywołuje zabawa.