Akcja gaśnicza w 10-pietrowym budynku. Mieszkańcy ewakuowani

Akcja gaśnicza w 10-pietrowym budynku. Mieszkańcy ewakuowani

Konieczna była ewakuacja mieszkańców jednego z 10-piętrowych budynków. Trwała w nim akcja gaśnicza, więc trzeba było zadbać o bezpieczeństwo lokatorów. Na szczęście się to udało, a sama akcja nie trwałą bardzo długa. Gdy już strażacy ugasili pożar, to wszyscy mieszkańcy budynku mogli wrócić do swoich lokali.

Ogień to bardzo groźny żywioł, którego nie powinno się lekceważyć. W wyniku pożaru ginie bardzo wiele ludzi, a jeszcze więcej doznaje poważnych obrażeń. Dlatego przenigdy nie powinniśmy podejmować akcji gaśniczej samodzielnie. Są od tego specjalnie ludzie, którzy przez bardzo długi czas szkolili się do wykonywania takich zadań.

Akcja gaśnicza w Jastrzębiu-Zdroju

W Jastrzębiu-Zdroju trwała bardzo skomplikowana akcja gaśnicza. Niestety nie udało się uratować wszystkich poszkodowanych i jedna osoba zginęła.

Zagrożenie dotknęło nie tylko tych lokatorów, w mieszkaniu których wybuchł pożar. Tak naprawdę zrobiło się groźnie w całym budynku. Dlatego konieczne było ewakuowanie mieszkańców jak najszybciej.

Na całe szczęście ogień nie przeniósł się na inne piętra. Beztroskie wędrówki ognia są jednym z najgroźniejszych efektów wybuchu pożaru. Sztuka polega nie tylko na tym, aby ugasić pożar, które się ma przed sobą. Przede wszystkim trzeba zadbać o to, aby nie rozniósł się on dalej. Im więcej pięter i mieszkań jest zagrożonych pożarem, tym więcej osób ryzykuje utratę życia.

Akcja ewakuacyjna

Wszyscy pamiętamy ćwiczenia ewakuacyjne ze szkoły. Musieliśmy powolnym krokiem wymaszerować z budynku, gdzie czekali na nas strażacy. Takie ewakuacje nie są jednak jedynie elementem szkolnej zabawy, ale mają miejsce właśnie w takich sytuacjach jak ta.

Mieszkańcy budynku otrzymali instrukcje od strażaków, dotyczące tego, jak mają postępować. Wszyscy spokojnie wyszli z bloku na miejsce zbiórki, które znajdowało się na dole.

Strażacy wykazali się bardzo dużym wyczuciem i umiejętnościami. Akcję ewakuacyjną przeprowadzono na medal, dzięki czemu nikomu z mieszkańców bloku nic się nie stało. Gdyby nie sprawne działania straży pożarnej, to mogłoby być dużo gorzej.