Uroczysta Gala Sportu 2023 z okazji 60-lecia Jastrzębia-Zdroju

Uroczysta Gala Sportu 2023 z okazji 60-lecia Jastrzębia-Zdroju

Imprezę dedykowaną upamiętnieniu sześciu dekad istnienia Jastrzębia-Zdroju, jaką jest Gala Sportu 2023, zorganizowano w przestrzeni hali widowiskowo-sportowej w tym mieście. W trakcie ceremonii postanowiono uhonorować osoby mające znaczący wpływ na lokalny świat sportu, wśród nich zawodników, trenerów oraz działaczy, ale także kluby sportowe i najważniejszych sponsorów działalności sportowej na terenie miasta.

Goście zgromadzeni przed wejściem do hali mogli rozkoszować się muzyką grana przez Orkiestrę Dętą KWK Jas-Mos. Jak na tak ważne wydarzenie przystało, ceremonię otworzył spektakularny pokaz akrobatyczny ludzi sztuki z Teatru Ocelot. Tym razem publiczność miała szansę podziwiać Maja Kućko i Mariusza Nguyena, których zdolności zapadły w pamięć widzom dzięki programowi telewizyjnemu Mam Talent. Na prowadzenia uroczystości wybrano Piotra Cylca, który powitał wszystkich zebranych i poprosił prezydent Annę Hetman o podzielenie się refleksjami na temat współpracy miasta z lokalnym środowiskiem sportowym. Prezydent podziękowała wszystkim, którzy na przestrzeni lat przyczynili się do kształtowania jastrzębskiego sportu niezależnie od uprawianej dyscypliny oraz sponsorom wspierającym rozwój sportu w Jastrzębiu-Zdroju.

W swoim wystąpieniu prezydent Hetman podkreśliła: „Chciałabym złożyć serdeczne podziękowania wszystkim byłym i obecnym pracownikom MOSiR za Waszą niezłomną postawę i zaangażowanie. Gratulacje dla wszystkich, którzy dzisiaj zostali wyróżnieni i nagrodzeni. Ja ze swojej strony pragnę również podziękować wszystkim obecnym tu dziś za Wasze codzienne wsparcie dla jastrzębskiego sportu poprzez kibicowanie. Życzę Wam wielu sukcesów i niezapomnianych emocji związanych z obserwacją rozgrywek sportowych”.