Oszustwo w Jastrzębiu-Zdroju

Oszustwo w Jastrzębiu-Zdroju

W Jastrzębiu-Zdroju doszło do oszustwa, w wyniku którego jeden z mieszkańców stracił sumę rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wyrachowany oszust wykorzystał chęć zaoszczędzenia na ogrzewaniu, oferując tzw. „pompę ciepła”. Niestety, po podpisaniu umowy, zaciągnięciu kredytu i przelaniu środków finansowych, mężczyzna nie otrzymał żadnego produktu ani zwrotu pieniędzy.

Ten przykład pokazuje, jak ważne jest zachowanie ostrożności i czujności podczas dokonywania zakupów czy planowania inwestycji. Tym razem nieszczęśliwie potoczyły się sprawy pewnego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju, który padł ofiarą „firmy” z Bielska-Białej. Przedmiotem oszustwa była transakcja związana z zakupem i instalacją pompy ciepła. Mężczyzna, ku swojemu rozgoryczeniu, nie odzyskał ani przelanych pieniędzy, ani nie otrzymał obiecanej pompy.

Pod koniec poprzedniego roku przedstawiciel spółki z siedzibą w Bielsku-Białej skontaktował się z mieszkańcem Jastrzębia-Zdroju, proponując mu współpracę w zakresie sprzedaży i instalacji pompy ciepła. Przedstawiciele tejże firmy przedstawili ofertę, którą mężczyzna uznał za atrakcyjną, a następnie podpisano umowę. Firma również pomogła w zaciągnięciu kredytu bankowego na sfinansowanie inwestycji. Termin instalacji urządzenia ustalono na sierpień 2023 roku – informuje st.asp. Halina Semik, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.