Podwójne zwycięstwo Reprezentacji Polski w kwalifikacjach olimpijskich

Polska reprezentacja odnotowała drugie sukcesywne triumfy w kwalifikacjach do olimpiady, po tym jak pokonali Bułgarię stosunkiem 3:0. W wywiadzie dla TVP Sport, Jakub Popiwczak, który wystąpił na pozycji libero podczas meczu, zdradził czym była kluczowa strategia, która przyniosła wspomniane zwycięstwo.

Po ciężko wywalczonej wygranej nad Belgami, wynikiem 3:2, Polska drużyna odniosła kolejne zwycięstwo – tym razem pokonując Bułgarię 3:0. Jakub Popiwczak był jednym z zawodników biorących udział w tym spotkaniu. Po zakończonym meczu podsumował szybko przebieg rozgrywek oraz scharakteryzował rywala podczas rozmowy z TVP Sport. Podkreślił, że wcześniejszy mecz z Belgią okazał się być pomocny dla całego zespołu. W niedzielę drużyna prezentowała się na boisku znacznie lepiej.

Co więcej, Popiwczak zaznaczył, że – mimo iż niektórzy zawodnicy zwykle nie mają tyle okazji do gry – na boisku pojawiło się kilka nowych twarzy. Przynieśli oni ze sobą dodatkową energię, która przyczyniła się do chęci jak najszybszego wygrania spotkania.

Bez względu na rezultat 3:0, były momenty w meczu, kiedy Bułgarzy stanowili poważne zagrożenie dla polskiej drużyny. Mogli nawet zdobyć pierwszego seta. Przy stanie 24:23 dla Polski, Bułgarzy mieli szansę zdobyć punkt dzięki przechodzącej piłce, jednak strzał Martina Atanasova minął cel. Gdy wynik był już remisowy 24:24, Polacy zdobyli dwa kolejne punkty i tym samym zapewnili sobie zwycięstwo w secie.