Nowe stroje dla zespołów folklorystycznych dzięki inicjatywie sołeckiej

Nowe stroje dla zespołów folklorystycznych dzięki inicjatywie sołeckiej

Damy należące do Koła Gospodyń Wiejskich z Boryni oraz członkowie grupy folklorystycznej „Druga Młodość” zostały obdarowane nowymi, tradycyjnymi strojami. Zakup odzieży był możliwy dzięki funduszom zgromadzonym w ramach Marszałkowskiego Konkursu Inicjatywa Sołecka na rok 2023.

Podczas uroczystości, która miała miejsce w czwartek, 28 września, przedstawicielki KGW Borynia otrzymały 18 letnich kompletów strojów. Każdy z nich składa się z spódnicy i bluzki ozdobionej ludowym wzorem oraz czarnego jakla zapinanego na guziki. Wszystko to w ilości 18 sztuk na każdą z dam.

Odebranie nowych strojów przez Zespół Folklorystyczny Druga Młodość obejmowało 7 zdobionych męskich kamizelek, 14 białych koszul w ludowym stylu, 9 damskich żakietów dostępnych w trzech kolorach, 9 białych damskich bluzek, 9 chust w barwach pasujących do żakietów oraz 5 białych tradycyjnych czepców.

Zespół Folklorystyczny Druga Młodość miał możliwość zaprezentować swoje nowe stroje podczas XII Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Ludowych „Złoty Talizman”, który odbył się ostatniej niedzieli.

W najbliższym czasie, również przedstawiciele KGW Ruptawa będą mieli okazję odebrać zakupione dla nich stroje folklorystyczne.