Jastrzębscy hokeiści triumfują

Jastrzębscy hokeiści triumfują

Jauhenij Kameneu, Tuukka Rajamaki i Filip Starzyński zdobyli kluczowe bramki, które zapewniły cenne punkty zespołowi. Starzyński zaszczyt ten miał już po raz piąty w tym sezonie. Wynik ten był doskonałym sposobem na uczczenie 54. urodzin trenera Roberta Kalabera przez graczy.

Mecz rozegrany w Sanoku był niezwykle emocjonujący. Od samego początku Jastrzębianie narzucając tempo gry dominowali nad gospodarzami, co zaowocowało pierwszym golem strzelonym przez Kameneua w ósmej minucie gry. Zawodnicy pod wodzą Kalabera mieli szansę na powiększenie prowadzenia, jednak nie wykorzystali swoich przewag zdobytych w 9., 19. i 30. minucie. W połowie meczu tempo gry się wyrównało, a nasz zespół otrzymał kilka kar. Niemniej jednak, zawodnicy z Sanoka nie potrafili skorzystać z tych sytuacji – podczas ostatniego power-play, drużyna z Jastora stworzyła sobie dwie świetne okazje do kontrataku, ale Sami Tamminen wykazał się skuteczną obroną.

W ostatnich 15 minutach meczu goście zdecydowanie przyspieszyli, co było odpowiedzią na sytuacje zagrożenia ze strony Sanoka w 45. minucie. W 49. minucie Rajamaki podwyższył wynik, zmylił bramkarza i strzelił celny strzał. Wynik ustabilizował Filip Starzyński, który już kolejny raz w tym sezonie znalazł się we właściwym miejscu w odpowiednim czasie, dobijając krążek do bramki rywali. Dodatkowym sukcesem była czysta karta bramkarza Macieja Miarki. Było to pierwsze spotkanie bez straconego gola w tych rozgrywkach.