Śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku samochodowego w Jastrzębiu-Zdroju

Śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku samochodowego w Jastrzębiu-Zdroju

Dział kryminalny policji w Jastrzębiu-Zdroju pod kontrolą lokalnej prokuratury, aktualnie prowadzi dochodzenie w sprawie tragicznego wypadku drogowego, który miał miejsce na alei Ludwika Piechoczka. W wyniku tego nieszczęśliwego incydentu zmarł 57-letni mężczyzna, który kierował pojazdem marki Suzuki.

Wypadek zdarzył się o godzinie 3:30 rano. Początkowe ustalenia funkcjonariuszy drogówki sugerują, że starszy mężczyzna prowadzący samochód marki Suzuki stracił kontrolę nad swoim pojazdem w czasie jazdy aleją Ludwika Piechoczka, w obszarze krzyżówki z ulicą Olszową. Ten niefortunny zbieg okoliczności spowodował, że samochód zjechał z drogi i uderzył w drzewo, a po przewróceniu się na dach – ponownie uderzył w drzewo.

57-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju poniósł śmiertelne obrażenia w wyniku tego wypadku. Policjanci i inne służby pracowali na miejscu zdarzenia przez kilka godzin pod nadzorem prokuratora. Szczegółowe przyczyny i okoliczności tej tragicznej katastrofy będą wyjaśniane w trakcie prowadzonego postępowania.

Prowadzący pojazdy powinni mieć na uwadze, że kiedy wyruszają na drogę, odpowiadają nie tylko za siebie, ale również za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Krótka chwila rozproszenia, zaniedbanie, nadmierne tempo jazdy lub ignorowanie przepisów mogą prowadzić do tragedii. Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana nie tylko do warunków panujących na drodze, ale również do poziomu umiejętności kierowcy.