Młode bohaterki z Jastrzębia-Zdroju: 11-latka i 13-latka ratują życie mężczyzny

Młode bohaterki z Jastrzębia-Zdroju: 11-latka i 13-latka ratują życie mężczyzny

W Jastrzębiu-Zdroju dwie młode dziewczynki, mające zaledwie 11 i 13 lat, udowodniły swoją dojrzałość i odwagę. Zauważyły one człowieka, który leżał na ziemi, otoczony kałużą krwi, i nie ignorowały tego widoku, natychmiast dzwoniąc na numer alarmowy.

O tym wyjątkowym akcie heroicznego zachowania młodych mieszkanek Jastrzębia-Zdroju poinformowała miejscowa jednostka policji. Incydent, o którym mówimy, wydarzył się w ostatnią sobotę, 25 maja, o godzinie 16:00. Dziewczynki w wieku 11 i 13 lat spacerowały aleją Piłsudskiego, kiedy to natknęły się na mężczyznę leżącego w kałuży własnej krwi.

Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju potknął się i upadł na chodnik, uderzając głową o twardą nawierzchnię. Dziewczynki nie wahały się ani chwili – zapytały go, czy potrzebuje pomocy i natychmiast zadzwoniły pod numer alarmowy. Pierwsi, którzy przybyli na miejsce, byli funkcjonariusze policji. Zapewnili oni poszkodowanemu niezbędną pomoc medyczną.

– Na szczęście, dziewczynki nie były obojętne na los tego mężczyzny, a dzięki ich szybkim działaniom, został on przekazany pod odpowiednią opiekę medyczną. Reakcja tych młodych jastrzębianek jest doskonałym przykładem godnej naśladowania postawy obywatelskiej. Pomimo swojego młodego wieku, nie pozostały one obojętne na nieszczęście innego człowieka – zareagowały odpowiedzialnie i skontaktowały się ze z odpowiednimi służbami – komentuje rzecznik prasowy policji, st. asp. Halina Semik.

Ostatecznie, bohaterkami tego poruszającego wydarzenia okazały się Nikola Stanek – 11-latka uczęszczająca do Szkoły Podstawowej nr 12 w Jastrzębiu-Zdroju oraz 13-letnia Marta Dudek – uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w tym samym mieście.