Sieć nielegalnych kasyn zlikwidowana na Śląsku: siedem osób zatrzymanych, zabezpieczono majątek o wartości 330 tys. zł

Sieć nielegalnych kasyn zlikwidowana na Śląsku: siedem osób zatrzymanych, zabezpieczono majątek o wartości 330 tys. zł

Siły policyjne województwa śląskiego i funkcjonariusze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego, operujący pod kierownictwem katowickiej Prokuratury Okręgowej, przystąpili do zatrzymania siedmiu osób. Wszyscy podejrzani są o zaangażowanie w działalność zorganizowanej grupy przestępczej, która specjalizowała się w prowadzeniu nielegalnych gier hazardowych. Miejscami operacji tej grupy były miasta takie jak Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Rydułtowy oraz Żory, gdzie ustanowiono punkty z niewłaściwie wykorzystywanymi automatami do gier.

Podczas działań operacyjnych służb, udało się zabezpieczyć 19 takich maszyn hazardowych oraz blisko 330 tysięcy złotych.

Śledztwo dotyczące tej nielegalnej działalności hazardowej jest prowadzone od roku 2023. Do chwili obecnej, policjanci śląskiej komendy walczący ze zjawiskiem przestępczości pod nadzorem katowickiej Prokuratury Okręgowej, zatrzymali siedem osób w wieku od 24 do 74 lat. Osoby te stawią czoła zarzutom o uczestnictwo w zorganizowanej strukturze przestępczej, która na terenie miast takich jak: Katowice, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory, Rydułtowy czy Olkusz prowadziła punkty z nielegalnymi grami hazardowymi na automatach.

Wśród osób zatrzymanych znajdują się zarówno lider grupy, jak i poszczególni pracownicy punktów, w których funkcjonowały nielegalne kasyna.