Pościg po Jastrzębiu-Zdroju kończy się aresztem dla dwóch mężczyzn

Pościg po Jastrzębiu-Zdroju kończy się aresztem dla dwóch mężczyzn

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się na ulicach Jastrzębia-Zdroju, gdzie nieznany mężczyzna postanowił zignorować polecenie zatrzymania wydane przez funkcjonariuszy drogówki. W rezultacie rozpoczął się niebezpieczny pościg, podczas którego kierowca, próbując uniknąć konfrontacji z prawem, stwarzał zagrożenie na drodze, zaskakując innych uczestników ruchu swoim nieprzewidywalnym stylem jazdy. Bez przestrzegania bezpiecznej odległości, wyprzedzał inne pojazdy, gwałtownie hamował i zasłaniał drogę.

Sytuacja jeszcze bardziej się skomplikowała, gdy po kilku minutach intensywnego pościgu kierowca zdecydował się zamienić miejscami ze swoim pasażerem. Niestety, ten manewr doprowadził do poważnego wypadku. Jak się później okazało, głównym czynnikiem stojącym za tym ryzykownym zachowaniem było sądowe zakaz prowadzenia pojazdu.

Za całe zajście odpowie teraz 26-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, który zdecydował się na tą brawurową ucieczkę. Właściciel pojazdu oraz 21-letni mężczyzna, który w trakcie pościgu usiłował przejąć kontrolę nad kierownicą, muszą teraz liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi. Obydwu grozi do pięciu lat pozbawienia wolności oraz możliwość dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów.