41-letnia kobieta, pod wpływem alkoholu i amfetaminy, uderzyła w słup przy drodze w Jastrzębiej Górze

41-letnia kobieta, pod wpływem alkoholu i amfetaminy, uderzyła w słup przy drodze w Jastrzębiej Górze

Podczas niedzielnej interwencji wieczorem, stróże prawa z Wydziału Ruchu Drogowego stacjonującego w Pucku mieli do czynienia z 41-letnią kobietą z powiatu wejherowskiego. Kobieta, będąc pod oddziaływaniem alkoholu i amfetaminy, nie zapanowała nad swoim samochodem, przyczyniając się do poślizgu i kolizji z słupem na uboczu dróg Jastrzębia Góra. Policjanci z Pucka przypominają o konieczności powstrzymania się od prowadzenia pojazdów pod wpływem substancji zabronionych i przestrzegania ograniczeń określonych przez przepisy ruchu drogowego.

Niemniej jednak, wielu kierowców nie jest świadomych groźby, jaką niesie ze sobą prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub substancji o analogicznym działaniu. W tym konkretnym przypadku, mundurowi z puckiej jednostki drogowej zatrzymali kierującą Oplem, za sterem którego siedziała kobieta będąca w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków.

Chwilę po godzinie 22:00 w niedzielny wieczór, policjanci udali się na ulicę Rozewską, gdzie według zgłoszenia miało miejsce zdarzenie drogowe. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 41-letnia kobieta z powiatu wejherowskiego jadąca w stronę Rozewia nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze. W efekcie straciła panowanie nad samochodem, wpadła w poślizg, zjechała na chodnik i uderzyła w przydrożny słup, który upadł na ścieżkę rowerową i chodnik. Szczęśliwie, nikt nie doznał obrażeń w wyniku tego incydentu.

Badanie alkomatem wykazało, że kobieta była pod wpływem amfetaminy i miała ponad promil alkoholu we krwi podczas prowadzenia samochodu. 41-latka została aresztowana i umieszczona w celi policyjnej. Stróże prawa zatrzymali jej prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Teraz sprawą zajmie się sąd.