Otwarcie Parku Handlowego Karuzela Jastrzębie-Zdrój: nowe miejsca pracy i przesunięcie lokalizacji centrum miasta

Otwarcie Parku Handlowego Karuzela Jastrzębie-Zdrój: nowe miejsca pracy i przesunięcie lokalizacji centrum miasta

Celebracja otwarcia Parku Handlowego Karuzela Jastrzębie-Zdrój zgromadziła liczne osobistości, wśród których znaleźli się przedstawiciele inwestora, wykonawcy, samorządowcy oraz mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju. Ten nowy obiekt handlowo-usługowy, położony przy ul. Armii Krajowej 3, rozszerza ofertę handlową miasta o 15 nowych punktów.

Wśród gości uroczystości znaleźli się reprezentanci inwestora – Karuzela Holding, ze swoim zarządem na czele: Grzegorz Pękalski i Janusz Botorek. Obecny był również Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój, Michał Urgoł, wraz z zastępcami Grzegorzem Dulembą i Andrzejem Kobą. Na miejscu była także Małgorzata Boroń – Dyrektor Regionalny firmy CFE Polska, głównego wykonawcy budowy parku. Również partner inwestycji – firma Mitiska REIM, a także bank Pekao S.A., zasiliły listę gości. Reprezentanci najemców, w tym Agata Kopytyńska z firmy Carrefour Polska, również uczestniczyli w wydarzeniu.

Prezydent miasta, Michał Urgoł, podkreślił znaczenie tej inwestycji dla Jastrzębia-Zdroju. Odnosząc się do nowych miejsc pracy, które będą generowane przez Park Handlowy, jak i do strategicznego przesunięcia centrum miasta na obrzeża, zauważył, że jest to krok w stronę integracji z Carbonarium, Instytutem Dziedzictwa i Dialogu – Łaźnią Moszczenica oraz Parkiem Zdrojowym. Podziękował również za przebudowę infrastruktury drogowej wzdłuż ul. Armii Krajowej, co stanowiło integralną część całej inwestycji. Prezydent zaznaczył także, że nowy park handlowy przyczyni się do wzrostu wpływów do budżetu miasta z podatku od nieruchomości.