Plan Street Workoutu ma nowy obiekt rekreacyjny

Plan Street Workoutu ma nowy obiekt rekreacyjny

Właśnie zmodernizowano Street Workout Park, w Jastrzębiu-Zdroju. Było to możliwe dzięki inwestycji w ramach Budżetu Obywatelskiego. To mieszkańcy zdecydowali na co miasto poświęci te pieniądze. Wybrano więc obiekt o charakterze sportowym i to bardzo dobry wybór. Promowanie ruchu fizycznego jest bardzo ważne w świecie, gdy wiele pułapek czyha na nasze zdrowie.

Dlaczego warto uprawiać Street Workout?

Dlaczego warto uprawiać sport na świeżym powietrzu w specjalnie przygotowanych do tego parkach? Chociażby dla tego, że to dużo tańsza opcja niż tradycyjna siłownia. Nie trzeba płacić za karnet, bo wszystko odbywa się w przestrzeni publicznej. Wystarczą chęci. Jeśli chcemy zacząć takie ćwiczenia, to po prostu wychodzimy z domu i bierzemy się za siebie.

Warto wspomnieć, że w Street Workout Parkach mamy urządzenia, które pozwalają na ćwiczenie różnych partii mięśni i rozwoju na różnych płaszczyznach. Nie musimy więc obawiać się, że poczujemy się tam ograniczenie.

Czym jest Budżet Obywatelski?

O Budżecie Obywatelskim słyszeliśmy wszyscy, ale niektórzy mogą w ogóle nie wiedzieć, na czym ta inicjatywa polega. Otóż jest to budżet przeznaczony na inwestycje wybrane przez mieszkańców. W ramach tej akcji pojawia się lista potencjalnych inwestycji, a mieszkańcy sami mają wybrać, która z nich zasługuje na realizację, a którą należy wyrzucić do kosza.