Policjanci z Jastrzębia-Zdroju zatrzymali pijanego kierowcę

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju zatrzymali pijanego kierowcę

Pewien kierowca z Jastrzębia-Zdroju zachował się bardzo odpowiedzialnie. Poinformował policję, że jadący przed nim mężczyzna najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem alkoholu. Świadczył oczywiście jego niedbały sposób poruszania się po jezdni. Policja natychmiast potraktowała sprawę poważnie i 44-latka szybko zatrzymał policyjny samochód.

44-letni kierowca, którego zatrzymali funkcjonariusze, okazał się być naprawdę twardym zawodnik. Przed jazdą spożył bardzo dużą ilość alkoholu, czego dowodzi wynik badania alkomatem. W jego organizmie znaleziono aż 2 promile alkoholu. Wiele osób nie potrafiłoby po takiej dawce nawet wstać z krzesła, a co dopiero wsiąść za kółko.

Pijaństwo i wsiadanie do samochodu pod wpływem alkoholu

Pijani kierowcy sieją spustoszenie na polskich drogach od początku ich istnienia. Wiele wypadków samochodowych było i jest ich winą. Czy istnieje jakiś sposób, aby pożegnać się z tym problemem raz na zawsze? Na razie nic na to nie wskazuje, ale wciąż można dbać o porządek na jezdni i blokować takim osobom możliwości dalszego działania.

Osobę, która wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu, kara się bardzo surowo. Każdy taki delikwent może spodziewać się nie tylko wysokich kar finansowych. Szaleństwa na drodze mogą skończyć się pozbawieniem wolności, czyli czymś, czego raczej nikt nie chciałby doświadczyć. Policja już od dawna nie ma litości dla nietrzeźwych.

Bezpieczeństwo na drodze – nasze i innych

Policjanci z drogówki niestety nie kojarzą się zbyt dobrze. Choćby z tego względu, że zawsze są po tej „drugiej stronie barykady”. Gdy sami jesteśmy kierowcami, to robimy co możemy, aby uniknąć ich jak ognia. A kiedy już nas zatrzymają, to spodziewamy się najgorszego.

Pamiętajmy jednak o jednej bardzo ważnej rzeczy. Zabrania nam się wykonywania nieostrożnych manewrów na drodze, ale to samo tyczy się innych kierowców. Poprzez chronieni ich, policja z wydziału ruchu drogowego chroni również nas. To bardzo uczciwy układ.

Drogówka – nielubiana a jednak potrzebna

Policjant z drogówki to jeden z mniej lubianych zawodów. Mimo to wszyscy musimy przyznać, że ich rola w naszym systemie jest ważna. W końcu drogówka to nie jest jakiś opresyjny aparat, mający nam utrudniać życie. Czasami owszem tak ją postrzegamy, ale musimy przyznać, że wydział ruchu drogowego bardzo często broni naszego bezpieczeństwa. W końcu na drodze można spotkać wielu nieostrożnych kierowców. Kontakt z nimi może kończyć się tragicznie.

Chociażby z tego powodu powinno zależeć nam na tym, aby policja jeździła po polskich drogach i pilnowała porządku na nich. Gdyby tego nie było, ucierpielibyśmy wszyscy. Liczba wypadków samochodowych byłaby dużo wyższa niż jest i często kończyłoby się to dla nas bardzo niedobrze. Może nawet sami wielokrotnie otarliśmy się o śmierć na drodze, nie zdając sobie z tego sprawy.