865 ton soli zostanie użytych do walki z zimą

865 ton soli zostanie użytych do walki z zimą

Jastrzębie-Zdrój już jest gotowe na zimie. Świadczy o tym 27 ciągników, 17 mikrociągników 12 pługo-piaskarko-solarek, 8 koparko-ładowarek i 8 koparko-spycharek. Wszystkie te maszyny będą miały za zadanie odpowiednio dystrybuować sól na ulice.

Soli na drodze używa się po to, aby nie było zbyt ślisko. Dzięki temu możemy czuć się bezpieczniejsi, gdy spacerujemy zimową porą. Na pewno każdy z nas miał taką sytuację, w której poślizgnął się na lodzie. Nie jest to na pewno miło i niestety bywa bardzo bolesne. W skrajnych przypadkach możne dojść do złamania.

Śliskie chodniki. Aż strach wychodzić z domu

Sól na drodze jest niezbędna, jeśli chcemy czuć się bezpiecznie we własnym mieście. Dzięki niej możemy uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, do jakich zdecydowanie należy uderzenie tylną częścią ciała o podłoże.

Skutki śliskiej nawierzchni widzimy na co dzień. Wyobraźmy sobie zwykłego przechodnia, który zmierza w kierunku sklepu albo innego miejsca, w którym musi coś załatwić. Niestety chodnik jest oblodzony i takiemu pieszemu podwija się noga. Po chwili widzimy go, jak leży na płycie chodnikowej i z bólu nie może wstać.