Już wkrótce otwarcie śląskich aquaparków

Już wkrótce otwarcie śląskich aquaparków

Już wkrótce otwarcie śląskich aquaparków

Otwarcie aquaparków nastąpi już wkrótce. Wiemy, że parki wodne w Tychach, Rudzie Śląskiej i Dąbrowie Górniczej już niedługo będą dostępne do użytku. Wiąże się to ze zmianami w obostrzeniach covidowych, których luzowanie zaczęło się w tym miesiącu. Wiele się zmieniło 15 maja, między innymi otwarto ogródki przy restauracjach. Teraz czas na kolejną falę zmian, między innymi otwarcie aquaparków. Będzie miało to miejsce 28 maja 2021.

Otwarcie aquaparków już 28 maja

W tyskim parku wodnym będziemy  mogli się popluskać już 28 maja od godziny 12:00. Musimy jednak pamiętać, że przy wejściu oraz w szatniach obowiązuje noszenie maseczek.

– Po poluzowaniu obostrzeń wracamy już od piątku 28 maja. Cieszymy się, bo branża basenowa była pierwszą zamykaną i jest odmrażana jako ostatnia. Wszystkie nasze atrakcje będą znów dostępne, od strefy sportowej, przez Sauny Książęce, interaktywne edukatorium – Wodną Akademię, relaksujące SPA Książęce, symulator oceanicznych fal dla surferów po strefę rekreacji, która niezmiennie cieszy się największą popularnością wśród naszych gości – informuje prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A. w Tychach, Zbigniew Gielecak.

W ten sam dzień będzie można odwiedzić Aquadrom w Rudzie Śląskiej. Będziemy mogli skorzystać nie tylko z basenu, ale także z sauny. Lekkie opóźnienie będzie miał jedynie park wodny Nemo (Dąbrowa Górnicza). Jego otwarcie nastąpi dopiero 29 maja, ale bilety wstępu już można kupować.

Wracamy do normalności?

Przez okres pandemii brakowało nam bardzo wielu form rekreacji. Dla jednych były to kina, dla innych teatry, jeszcze dla innych wydarzenia sportowej. Teraz będzie można założyć strój kąpielowy i udać się do parku wodnego bez żadnych problemów. Basen to świetne miejsce, aby poprawić swoją kondycję fizyczną. Pozornie niewielki ruch w wodzie może bardzo pomóc rozwijać nam nasze mięśnie. Oprócz tego w na terenie takich obiektów mamy świetną okazję, żeby pointegrować się ze znajomymi. Zachęcamy więc, aby wybrać się całą ekipą do któregoś ze śląskich aquaparków. Nikt nie powinien żałować.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniej ostrożności. Gdy kąpiemy się na otwartym basenie, to powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni krem z filtrem. Promienie UV mogą być groźne dla naszej skóry, więc lepiej dmuchać na zimne. Inną ważną rzecz jest to, aby mieć ze sobą klapki, zwłaszcza gdy wchodzimy pod prysznic lub przebieramy się w szatni. W takich miejscach bardzo łatwo zachorować na grzybicę, a tego wolimy uniknąć.