GKS Jastrzębie wygrywa ze Stomilem Olsztyn

GKS Jastrzębie wygrywa ze Stomilem Olsztyn

GKS Jastrzębie wygrywa ze Stomilem Olsztyn 2:0

Drużyna z Jastrzębia wygrywa ze Stomilem 2:0. Może i nie są to wysokoligowe drużyny, ale ich kibice na pewno przeżywają każdy mecz. Kibice GKS-u najprawdopodobniej spodziewali się tej wygranej, ale emocje i tak były. Każdy mecz jest ważny i każda zdobyta bramka się liczy. Dlatego bez względu na oczekiwania wynik tych ostatnich rozgrywek na pewno cieszy kibiców z Jastrzębia.

Początek meczy był mało angażujących. Na samym początku mogło się wydawać, że przewaga jest po stronie Stomilu. jednak Drazik bardzo skutecznie radził sobie z ofensywą Sieranta i Łuaczaka.

– W międzyczasie na bramkę gości uderzał Jadach, ale zbyt słabo, by zaskoczyć golkipera. Z biegiem czasu zarysowywała się niewielka przewaga naszego zespołu, co zaowocowało strzałami, niestety niecelnymi, Rumina czy Kulawiaka. W 37. minucie bardzo dobrą okazję miał Bielak, który podszedł do rzutu wolnego tuż przed polem karnym, lecz uderzył nad poprzeczką – dowiadujemy się z relacji klubu

GKS Jastrzębie pokazuje klasę w drugiej połowie

Prawdziwa akcja zaczęła się dopiero w drugiej połowie. Wtedy dopiero padł pierwszy gol.

– Kolejne minuty były dość spokojne, a żadna ze stron nie była w stanie stworzyć dogodnej sytuacji do zdobycia gola,  ale stroną przeważającą cały czas był GKS. W 70. minucie uderzeniem z dystansu Leszczyńskiego próbował zaskoczyć Zejdler, oddając kąśliwy strzał, który zdołał jednak odbić do boku bramkarz olsztynian. W 72. minucie przewaga naszego zespołu została udokumentowana drugim golem, a na listę strzelców po dośrodkowaniu Alego wpisał się Bondarenko – czytamy w dalszej części relacji.

Piłka nożna w Polsce

Piłka nożna nie bez powodu jest nazywana naszym sportem narodowym. Mecz piłkarski jest jedną z niewielu takich imprez, w którym naprawdę możemy się łączyć. Osoby, które normalnie w ogóle by ze sobą nie rozmawiały, potrafią wspólnie się cieszyć sukcesem ich ukochanej drużyny. Można powiedzieć, że nadają wtedy na tych samych falach.

Emocje sportowe są dla Polaków bardzo ważne i można to zauważyć zarówno na płaszczyźnie ogólnokrajowej jak i regionalnej. Gdy reprezentacja Polski gra z innych państwem nie tylko na mistrzostwach ale też w meczach towarzyskich, bardzo wielu Polaków w wielkim stresie patrzy w ekrany telewizorów. Największe emocje oczywiście przeżywają ci, których żaden ekran nie ogranicza, gdyż osobiście siedzą na trybunach.

W obu przypadkach jednak emocje są prawdziwe i dają nam możliwość porozumiewania się bez słów. Ma to też swoje złe strony. Pojawia się bardzo dużo podziałów między osobami, które kibicują przeciwnym drużynom. Znamy przecież sytuacje, w których dochodzi do poważnych bójek z powdu różnic między kibicami. Na pewno wszyscy chcielibyśmy takich sytuacji uniknąć, ale z tym bywa różnie.