Akcja „Weź się zazieleń” w Jastrzębiu-Zdroju

Akcja „Weź się zazieleń” w Jastrzębiu-Zdroju

Akcja „Weź się zazieleń” w Jastrzębiu-Zdroju

Akcja „Weź się zazieleń” w Jastrzębiu-Zdroju polega wspólnym sadzeniu drzewek. Jastrzębianie mają zmobilizować się do tego, aby wspólnie sadzić publicznie drzewka. Sadzenie to będzie miało miejsce przy ulicach Długiej i Torowej. Wcześniej zasadzono już 35 drzew przy ul. Dąbrowskiego. Były to klony Princeton Gold oraz Crimson King. Akcje takie są bardzo ważne, bo to przecież dzięki drzewom mamy tlen, który potrzebujemy do oddychania. Coraz mniej jednak jest miejsc zielonych w miastach i ze świeżym powietrzem może być problem.

„Weź się zazieleń” – bardzo pożyteczna akcja

Widać to chociażby po działaniach deweloperów, którzy budują coraz to więcej bloków mieszkalnych i biurowców w średnich i dużych miastach. Oczywiście stawianie nowych mieszkań i miejsc pracy jest ważne, ale dzieje się to kosztem terenów zielonych, które sukcesywnie znikają. Może w końcu dość do takiej sytuacji, że mieszkańcy miast nie będą w ogóle mieć szansy na to, aby zrelaksować się w cieniu drzew. Wszystko będzie zabudowane, a zieleń będziemy mogli zaznać jedynie na wsi. Jest to czarny scenariusz, ale bardzo prawdopodobny.

Dlatego ważne jest, aby wewnątrz miasta dbać o zieleń w postaci na przykład parków. Wiedzą o tym także mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju, którzy chętnie dołączają do akcji sadzenia tych życiodajnych roślin.

– To bardzo kolorowe drzewa, które są atrakcyjne większą część roku. Są dobrze dobrane do tego miejsca. To tak zwane drzewa alejowe, nie są za duże, bo działka jest niewielka. Są miododajne, oczyszczają powietrze. We wtorek przy ulicy Torowej zasadzimy kolejne 10 gatunków drzew. Udział zadeklarowało około 30 mieszkańców. Tam też w przyszłości prawdopodobnie powstanie pasieka – dowiadujemy się od urzędników z Wydziału Ochrony Środowiska

Drzewa w mieście

Drzewa w mieście nie są może aż taką rzadkością, ale jednak smuci widok ich zanikania. Nikt raczej nie chciałby doprowadzić do sytuacji, w której mieszkaniec miasta musi celowo jechać do lasu, żeby móc zobaczyć drzewo na własne oczy. Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju także zauważają to, że w ich mieście powinno stać zdecydowanie więcej drzew. A zatem teraz mają okazję do tego, żeby to zmienić i kilka drzewek zasadzić. Po to właśnie powstała akcja „weź się zazieleń”. Dzięki temu będzie możliwe przywrócenie tego pięknego stanu Jastrzębia-Zdroju.