Nowe rozporządzenie dotyczące obostrzeń – co się zmieni?

Nowe rozporządzenie dotyczące obostrzeń – co się zmieni?

Nowe rozporządzenie dotyczące obostrzeń – co się zmieni?

Pojawiło się nowe rozporządzenie prezesa rady ministrów na temat strategii związanej z COVID-19. Wiele osób do tej pory było niezadowolonych w związku ze strategią rządu. Ciągle pojawiały się nieprzewidywalne zmiany, które polegały na otwieraniu i zamykaniu sklepów czy restauracji. Ludzie tracili pracę, potem znowu ją odzyskiwali. Zarówno rynek jak i życie codzienne Polaków było niezwykle chaotyczne i mało kto mógł przewidzieć, jak się to zmieni. Punktem zwrotnym był zakup szczepionek, z którym wiązane duże nadzieje. Politycy Prawa i Sprawiedliwości spodziewali się, że program szczepień będzie oznaczał stopniowe wychodzenie z obostrzeń. Od zakupu szczepionek trochę minęło, ale w końcu pojawiają się jakieś dobre wieści.

Nowe rozporządzenie – nowe wiadomości dla klientów siłowni

Dobre wieści dotyczą między innymi siłowni i basenów. Osoby, które opłacają regularnie karnet na siłownie, będą mogły z powrotem wrócić do swojego zajęcia. Jest to niezwykle ważne, którzy przez kilka lat sumiennie ćwiczą, aby dbać o swoją sylwetkę. Zamknięcie siłowni było dla nich bardzo dużym ciosem, ale oczywiście nie tylko dla nich. Ucierpieli na tym przecież także właściciele siłowni i ich pracownicy.

Wiele przedsiębiorców, prowadzących siłownie, musiało zamknąć swoje lokale, co oznaczało dla nich wielkie straty finansowe. Osobom stającym po stornie przedsiębiorców często zarzuca się, że sami nie są przedsiębiorcami, więc nie wiedzą, o czym mówią. Prawda jest taka, że dobro przedsiębiorców oznacza także dobro pracowników. Ci drudzy także na tym wiele stracili, więc tym bardziej mieli prawo czuć się oburzeni. Teraz jednak sytuacja ma wrócić do normy. Kluby fitness i siłownie będą czynne już 29 maja 2021 roku. Będzie w nich jednak obowiązywał limit jednej osoby na 15 m2.

Kinomaniacy wrócą do kin

Kinomaniacy wrócą do kin, a miłośnicy teatrów do teatru. Zmiany nastąpią już 15 maja, kiedy obiekty znów będą otwarte. Ostatni rok nie był dobry dla widzów. Widać to chociażby po tegorocznym rozdaniu oscarów, które przyciągnęły rekordowo niską liczbę widzów. Do tego produkcji filmowych było naprawdę niewiele w porównaniu z poprzednimi latami. Teatry też przeżywały kryzys, gdyż nie możliwe było wystawianie sztuk w takich warunkach jak dawniej.
Oczywiście zmiana, która ma nastąpić 15 maja 2021 roku będzie dopiero początkiem. Konieczne będzie wprowadzenie limitu widzów, który wyniesie 50%. Następny krok ma nastąpić 5 czerwca, kiedy te ograniczenia znikną całkowicie. Oczywiście wszystkie te zmiany, o których piszemy, są decyzjami rządu na dzisiaj. Wiemy z doświadczenia, że te decyzje zmieniały się w całkowicie chaotyczny sposób, więc nie wiadomo jak będzie naprawdę. Miejmy jednak nadzieję, że naprawdę jesteśmy w trakcie powrotu do normalności.

Restauracje wreszcie czynne!

Nie tylko właściciele klubów fitness będą mogli odetchnąć z ulgą. W planach jest także ponowne otwarcie restauracji. Oczywiście wciąż trzeba będzie się stosować to pewnych zasad, takich jak odstęp jednego stolika. Do tego stoliki nie mogą być bliżej siebie niż 1,5 m. Nie jest to idealna sytuacja, gdyż właściciele takich lokali gastronomicznych nadal nie będą mogli cieszyć się pełnym zyskiem. Mimo to jest to jakiś dobry krok w stronę normalności. Jak to wygląda dokładnie?
Od 15 maja kawiarnie i restauracje będą mogły otworzyć swoje ogródki. Limit miejsc w takich ogródkach to 50%. Wtedy też będzie możliwe wznowienie działalności wewnątrz lokalu, a 5 czerwca ma być ona możliwa już bez żadnych restrykcji. Jeśli zaś chodzi o sklepy, to wciąż będzie obowiązek noszenie w nich maseczek.