Michał Bednarski dołącza do drużyny piłkarskiej GKS Jastrzębie!

Michał Bednarski dołącza do drużyny piłkarskiej GKS Jastrzębie!

Niespodziewanym posunięciem w świecie sportu stało się zasilenie drużyny GKS Jastrzębie przez napastnika Michała Bednarskiego. Ten 27-letni zawodnik, dysponujący imponującym wzrostem 186 cm, podpisał kontrakt na współpracę z klubem, obowiązujący aż do końca czerwca 2025 roku!

Bednarski urodził się 20 marca 1996 roku w Głogowie i tam rozpoczął swoją karierę piłkarską. Swój talent kształtował najpierw w UKS SP Głogów, by później na kilka lat związać się z Chrobrym Głogów. Z tego ostatniego został dwukrotnie wypożyczony do KS-u Polkowice / Górnika Polkowice, gdzie finalnie przeniósł się na stałe w lipcu 2018 roku. Po dwóch sezonach w Polkowicach, przeżył dwuletni epizod w pierwszoligowej Miedzi Legnica, natomiast sezon 2022/2023 spędził jako zawodnik Odry Opole.

Jeśli spojrzeć na osiągnięcia strzeleckie Bednarskiego to nie sposób nie wspomnieć o sezonie 2019/2020, który okazał się być dla niego najbardziej owocny. Wówczas to, reprezentując barwy klubu z Polkowic, zdobył tytuł króla strzelców drugiej ligi, notując na swoim koncie aż 23 gole w ciągu 29 występów oraz dodatkowo 5 asyst. W kolejnym sezonie, 2016/2017, zdobył 13 goli w trzeciej lidze, w tym dwa podczas meczu przy Harcerskiej, kiedy GKS Jastrzębie zremisował z KS-em Polkowice wynikiem 3:3. W sumie, podczas swojej seniorskiej kariery piłkarskiej, Michał Bednarski zdobył 55 goli podczas 156 występów.