Pięć powodów, by wypróbować soczewki kontaktowe

Pięć powodów, by wypróbować soczewki kontaktowe

Chociaż większość osób mających wadę wzroku wybiera okulary, to nie dla każdego będą one dobrym rozwiązaniem. Niektórzy nie czują się komfortowo z tak nagłą zmianą wizerunku. Inni z kolei twierdzą, że ciągłe noszenie okularów jest po prostu niewygodne. Jeżeli też należysz do tego grona, nie bagatelizuj swoich problemów ze wzrokiem. Postaw na soczewki kontaktowe. Oto dlaczego warto je wypróbować:

Możliwość testowania

Wiele osób obawia się, że soczewki kontaktowe będą sprawiały im dyskomfort lub okażą się zbyt trudne do założenia. Dlatego, zanim jeszcze zdecydują się na zakup pierwszej pary, od razu rezygnuję. To błąd, ponieważ nie trzeba wydawać wiele, aby móc przekonać się, czy dany model soczewek będzie dla Ciebie odpowiedni. Wystarczy wybrać zestaw testowy. Niezależnie czy interesują Cię soczewki jednodniowe, czy miesięczne, w sklepach optycznych znajdziesz mnóstwo opcji w przystępnych cenach.

Wygoda dla aktywnych

Soczewki są chętnie wybierane również przez osoby, które prowadzą aktywny tryb życia. Odpowiednio założone niosą ze sobą małe ryzyko wypadnięcia nawet podczas uprawiania dynamicznych sportów. Zwiększają też bezpieczeństwo w przypadku dyscyplin kontaktowych, takich jak boks czy sporty drużynowe, ponieważ się nie stłuką. Nie będą przeszkadzały również w czasie ruchu. Dlatego, jeśli zależy Ci na wygodzie, soczewki są doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie.

Dyskrecja

Obecnie okulary są uważane za modne akcesorium. Jednak są osoby, które nie będą czuły się w nich dobrze, nawet jeśli przetestują różne rodzaje oprawek okularów. Właśnie dla nich soczewki kontaktowe stanowią doskonałe wyjście. Są tak dyskretne, że trudno zauważyć, że ma się je na oczach. Poza tym dają one możliwość zakładania dowolnych okularów przeciwsłonecznych, zamiast kupowania jednego modelu z korekcją. Dlatego, jeśli chcesz, aby mimo wady wzroku Twój wizerunek pozostał niezmienny, postaw na szkła kontaktowe.

Łatwość użytkowania

Skomplikowane użytkowanie soczewek to jeden z najczęściej powtarzanych mitów. Nie należy jednak bać się ich aplikacji, ponieważ wystarczy trochę wprawy, aby zajmowała ona zaledwie kilka minut każdego dnia. Pielęgnacja szkieł kontaktowych również nie jest trudna. W przypadku tych o przedłużonym trybie noszenia wystarczy po zdjęciu przemyć je i umieścić na noc w pudełeczku z płynem dezynfekującym. A jeżeli zależy Ci na maksymalnej wygodzie, wybierz soczewki jednodniowe, które są produktem jednorazowym.

Szeroki wybór

Większość osób, u których wykryto wady wzroku, z powodzeniem może zamienić okulary na soczewki. Na rynku są dostępne produkty dla osób krótkowzrocznych, dalekowzrocznych, astygmatyków czy osób z prezbiopią. Na zamówienie wykonuje się także szkła kontaktowe dla użytkowników z bardziej skomplikowanymi wadami. Soczewki mogą mieć również zastosowanie kosmetyczne u osób, które w ogóle nie mają problemów ze wzrokiem. Kolorowe modele potrafią zmienić lub podkreślić barwę naturalnej tęczówki. Ze szkieł kontaktowych możesz korzystać również niezależnie od tego, czy planujesz robić to codziennie, czy przy specjalnych okazjach. Bardziej ekonomicznym wyjściem są soczewki miesięczne, natomiast te w wersji jednodniowej mogą czekać na użycie wiele tygodni.