Atrakcje w Jastrzębiu-Zdroju – pomysł na wycieczkę

Atrakcje w Jastrzębiu-Zdroju – pomysł na wycieczkę

Atrakcje w Jastrzębiu Zdroju

Jakie atrakcje w Jastrzębiu-Zdroju zwiedzić podczas wycieczki? Może nie ma ich zbyt dużo, ale na pewno znajdzie się coś, co warto zwiedzić w Jastrzębiu-Zdroju. Miejscem strategicznym w tym mieście jest Ulica 1 Maja. Jest to jedna z najważniejszych ulic w tym mieście i jeśli interesują nas zabytki w Jastrzębiu-Zdroju, to z tej ulicy szybko do nich trafimy.

Można powiedzieć, ze Ulica 1 Maja, to wizytówka tego miasta i bardzo prawdopodobnym jest, że znajdziemy ją chociażby na pamiątkowych pocztówkach. Pamiętajmy o tym, aby zaopatrzyć się w takie przed wyjazdem. Ulica ta to coś, co warto zwiedzić w Jastrzębiu-Zdroju latem, kiedy słońce świecie, a naszą skórę muska ciepły wiatr.

Jakie atrakcje w Jastrzębiu Zdroju zwiedzimy, jeśli zaczniemy od pobytu na Ulicy 1 Maja? Jest ich kilka, dlatego zanim zaczniemy zwiedzanie warto przysiąść i się zastanowić. Dobrym pomysłem może się okazać kupienie mapy turystycznej. Jeśli nie uda nam się takiej zdobyć, to możemy popytać w lokalnych kioskach. Któryś z sympatycznych kioskarzy na pewno będzie w stanie nam taką zaoferować.

Jeśli już jesteśmy na miejscu i zależy nam na interakcjach z ludźmi, to możemy wypytać parę osób. Mieszkańcy chętnie udzielą nam odpowiedzi, gdy zapytamy ich, co warto zobaczyć w Jastrzębiu-Zdroju. Miasto to jest przyjemnym miejscem odpoczynku nie tylko dla przyjezdnych, ale też dla tych, co mieszkają tu od dziecka. Oni z chęcią opowiedzą nam o takich miejscach jak Park Zdrojowy, czy wspomniana już Ulica 1 Maja.

Atrakcje turystyczne w Jastrzębiu Zdroju

Co zwiedzić w Jastrzębiu Zdroju całą rodziną? Jeśli kochamy rodzinne wycieczki, to Jastrzębie Zdrój nadaje się do tego idealnie. Jak jednak zaplanować taką wycieczkę, aby sprawiła ona frajdę nie tylko nam, ale też naszej rodzinie? W tym celu trzeba przemyśleć poszczególne punkty wycieczki oraz znaleźć jakiś punkt zaczepienia.

Wiemy już, że strategicznym miejscem jest Ulica 1 Maja, ale przecież nie możemy spędzić tam całej wycieczki. Musimy zobaczyć inne atrakcje w Jastrzębiu Zdroju, aby wyciągnąć jak najwięcej z naszej podróży. Mają nam one do zaoferowania ciekawą atmosferę i przeżycia.

Jastrzębie Zdrój najlepiej zwiedzać wiosną i wczesnym latem, gdy ma się najwięcej energii. Nikt wtedy nie lubi się lenić przed telewizorem i wyjście na długi spacer jest błogosławieństwem. Gdzie w Jastrzębiu Zdroju pójść na spacer? Oprócz Ulicy 1 Maja warto przejść się do pijalni wód. Pijalnia wód w Jastrzębiu Zdroju, to jedno z piękniejszych miejsc w tym mieście.

Ważna jest historia tego miejsca, bo odnosi się ono do dawnego uzdrowiska. Przychodzili tu ludzie, którzy chcieli napić się uzdrawiającej wody. Tak właśnie zasłynęła ta pijalnia wód na całą Polskę, a dziś jest czymś, co warto zwiedzić w Jastrzębiu zdroju.

W naszym kraju znajdziemy wiele uzdrowisk z długą tradycją, gdzie ludzie przyjeżdżają na wakacje. Część z nich to bardzo popularne sanatoria, a po innych zostały tylko małe urocze źródełka. Wizyta w takich miejscach jest ważna nie tylko ze względów zdrowotnych, ale też turystycznych. Chodzi o miłe spacery, pikniki a także zwiedzanie pewnych konkretnych atrakcji. A jakie atrakcje w Jastrzębiu-Zdroju zasługują na naszą uwagę, jeśli odwiedzamy miasto w celach turystycznych?

Zabytki w Jastrzębiu-Zdroju

Jastrzębie-Zdrój to również miasto, w którym możemy znaleźć parę zabytkowych obiektów. Jakie atrakcje w Jastrzębiu-Zdroju są najbardziej zabytkowe? Może nie znajdziemy żadnych budynków, należących do najpopularniejszych zabytków na Górnym Śląsku, ale niczego nie przekreśla.

Powinniśmy obowiązkowo zobaczyć zabytkowy dwór w Bziu, który wybudowano w XVII wieku. Miłośnicy architektury szybko rozpoznają jego późnorenesansowy styl, ale czy jest jakiś inny powód, żeby go odwiedzić? Może miejsce to nie było bardzo ważne w kontekście całego kraju, ale wiąże się z nim jedna ciekawostka historyczna. Otóż dwór ten zbudowano na wzgórzu, a co nam to mówi?

Dawniej budowle strategiczne właśnie stawiano w takich miejscach, które były trudno dostępne dla potencjalnego agresora. Najbardziej typowymi miejscami do stawiania budynków obronnych były wzgórza i wyspy. Chyba wszyscy znamy takie zabytkowe budynki mieszczące się na wzgórzach. Wiele z nich można znaleźć w województwie małopolskim z jego najbardziej sztandarowym, czyli zamkiem na Wawelu. Przykładem wyspy zaś jest chociażby Ostrów Tumski w Poznaniu, znany ze swojej zabytkowej katedry.

Skupmy się jednak na Jastrzębiu-Zdroju, z które nie jest blisko ani do Krakowa, ani tym bardziej do Poznania. Jeśli chodzi o zabytki w Jastrzębiu-Zdroju, to powinniśmy zobaczyć Kościół Wszystkich Świętych oraz Sanktuarium Bożej Opatrzności. Bardzo często w miastach europejskich najcenniejszymi zabytkami są właśnie kościoły i podobnie jest tutaj.

Atrakcje w Jastrzębiu-Zdroju – może coś azjatyckiego?

Lubicie sztukę i architekturę orientalną? Jeśli tak, to pewnie chętnie byście się wybrali do jakieś chińskiej prowincji, aby zobaczyć ją na żywo. Tak naprawdę można ją zobaczyć bez dalekich podróży; wystarczy, że wybierzemy się na wycieczkę do Jastrzębia-Zdroju. Taka architektura inspirowana orientem to jedna z ciekawszych atrakcji w Jastrzębiu-Zdroju.

Czy to brzmi jak wyolbrzymienie? Może i tak, bo nie zobaczymy tu wielkiej orientalnej metropolii na wzór Pekinu. Nie, te elementy azjatyckiej architektury są tutaj bardzo subtelne. I to właśnie dzięki tej subtelności sprawiają, że atrakcje w Jastrzębiu-Zdroju przyciągają turystów z regionu i całej Polski. Poza tym warto odróżnić zwiedzanie wielkich ośrodków turystycznych (jak zabytkowe stolice państw) a skromnych miasteczek i miejscowości. Nie ma powodu, aby twierdzić, że te drugie są mniej warto naszej uwagi. Jest to nieco inny rodzaj doznania, ale tak samo wartościowy.

Warto odwiedzić dawną pijalnię wód w Jastrzębiu-Zdroju

Warto zaznaczyć, że pijalnia wód znajduje się w bardzo sympatycznym parku. A jak spędzić weekend z rodziną w lepszy sposób niż na pikniku w parku? Piknik to świetna propozycja na rodzinne spędzanie czasu, zwłaszcza w lecie. Atrakcje w Jastrzębiu-Zdroju umożliwiają nam korzystanie z darów natury, więc jak moglibyśmy sobie to odpuścić?

atrakcje w Jastrzębiu-Zdroju – gdzie pójść na piknik?Pamiętajmy, żeby zabrać odpowiednio duży koc. Nie każdy wie, jak zaplanować piknik, więc pewne przygotowanie jest ważne. Nie może zabraknąć nam wygody ani jedzenia. Jeśli chodzi o to drugie, to musimy przygotować go wystarczająco, żeby nikomu nie burczało w brzuchu. Możemy takie jedzenie zapakować w domu i wziąć ze sobą lub wziąć coś na wynos w którymś z okolicznych lokali. O atmosferę nie musimy się martwić, wszak zapewniają nam ją wspaniałe atrakcje w Jastrzębiu-Zdroju.

Jak chodzi o przynoszenie jedzenia ze sobą, to też musimy uważać. Jeśli jedziemy z daleka w upalny dzień, to jest duże prawdopodobieństwo, że jedzenie zacznie nam się psuć po drodze. W takim wypadku zamówienie jedzenia na wynos wydaje się lepszym rozwiązaniem. Nawet najlepsze atrakcje w Jastrzębiu-Zdroju mogą nam obrzydnąć przez smak psującego się mięsa lub warzyw.

Jastrzębie Zdrój – gdzie zjeść?

gdzie zjeść w Jastrzębiu-ZdrojuZ pewnością bardzo nam się podobają atrakcje turystyczne w Jastrzębiu-Zdroju, ale nie samym zwiedzaniem człowiek żyje. Jeśli planujemy zjeść coś w obcym mieście, to powinniśmy zawczasu przyjrzeć się ofertom gastronomicznym. Mogą pomóc nam w tym takie portale jak pyszne.pl, zwłaszcza jeśli chcemy zamówić coś z wyprzedzeniem.

A jakie restauracje w Jastrzębiu-Zdroju polecamy? Jeśli wciąż nie wiecie, gdzie zjeść w Jastrzębiu Zdroju, to już podajemy propozycje. Jednym z bardzo atrakcyjnych lokali jest restauracja Stary Zdrój. Klienci zachwalają jej menu oraz atmosferę panującą wewnątrz. Podczas posiłku możemy też powrócić w rozmowie do naszego planu wycieczki. Jest to okazja, żeby zastanowić się co zwiedzić w Jastrzębiu-Zdroju po obiedzie.

Pamiętajmy, aby nie zwiedzać miasta na pusty żołądek. Odwiedźmy więc jedną z restauracji, aby mieć siłę dalej odwiedzać atrakcje w Jastrzębiu-Zdroju!!

Innym pomysłem na obiad w Jastrzębiu-Zdroju jest restauracja Dąbrówka. Szeroka oferta dań i elegancki wystrój to coś, co przyciąga klientów do „Dąbrówki”. Jeśli zwiedzamy Jastrzębie-Zdrój całą rodziną, to wybierzmy duży stolik i spędźmy tam miły rodzinny czas. Musimy trochę odpocząć i nabrać sił, w końcu czekają nas następne atrakcje w Jastrzębiu-Zdroju, które warto zwiedzić.

gdzie w Jastrzębiu-Zdroju napić się kawy?Nie zawsze jednak mamy ochotę na duży obiad. Zwłaszcza latem, kiedy w głowie nam przyjemności, a nie gorące dania. Może w takim razie zjemy coś słodkiego? Jakie cukiernie w Jastrzębiu-Zdroju są godne polecenia? Pierwsza, jaką powinniśmy wziąć pod uwagę jest Cukiernia Jagodka. Zjemy w niej dobre ciasto, a także napijemy się kawy. Jaką kawę lubicie? Czarną, z mlekiem a może cappuccino? Cokolwiek sobie zażyczycie, dostaniecie właśnie tam. Mały zastrzyk kofeiny może się okazać zbawienny, jeśli mamy w planach dalsze zwiedzanie atrakcji w Jastrzębiu-Zdroju. Zwłaszcza, że chodzi o piesze zwiedzanie.

Co zobaczyć w Jastrzębiu Zdroju?

żelazna trasa rowerowa jastrzębie-zdrójNa wycieczkę do tego skromnego miasta warto zabrać ze sobą rower. Jeśli podróżujemy samochodem możemy spróbować zmieścić go w bagażniku lub ustawić na dachu dzięki specjalnemu stojakowi. Dlaczego warto pomyśleć akurat o tym konkretnym środku transportu? Otóż jedną z atrakcji w Jastrzębiu-Zdroju jest tematyczna ścieżka rowerowa.

Na rowerze najczęściej jeździmy dla samej przyjemności, w której chodzi o wyzwolenie naszej energii. Podczas ruchu fizycznego wydzielamy bardzo ważne hormony szczęścia, które pomagają nam utrzymać dobre samopoczucie. Inni dojeżdżają rowerami do pracy lub szkoły, a jeszcze inni w rowerze znajdują sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. Ale jak wielu z nas brało pod uwagę, że wycieczka rowerowa może mieć naturę turystyczną? Jest to coś nietypowego, dlatego właśnie Żelazny Szlak Rowerowy jest czymś, co warto zwiedzić w Jastrzębiu-Zdroju rowerem.

Tematem tej trasy rowerowej jest kolej, a więc będziemy mogli zobaczyć pozostałości po dawnych liniach kolejowych. Kto by pomyślał, że dzisiejsze zabytki w Jastrzębiu-Zdroje to właśnie tory kolejowe? Być może to brzmi niedorzecznie, ale takie miejsca mogą nam zaoferować krótką refleksję na temat dawnych czasów i działającego dawniej przemysłu oraz transportu. Najlepiej jest łączyć ze sobą różne formy spędzania czasu. Tak więc ta tematyczna ścieżka rowerowa jest jednocześnie jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych Jastrzębia-Zdroju oraz plenerowym obiektem sportowym.

Atrakcje w Jastrzębiu-Zdroju – co robić w Jastrzębiu-Zdroju zimą?

Czy zima oznacza konieczność zawieszenia wycieczek krajoznawczych i spędzanie czasów w domu pod kocem i z herbatką? Oczywiście że nie! Nie żeby było coś złego w kocyku albo herbatce, ale po prostu nie ma powodu, aby bierne wylegiwanie się było szczytem naszych pomysłów na spędzanie czasu. Możemy więc podjąć decyzję o lekkim rozruszaniu się i wybraniu się na wycieczkę do Jastrzębia-Zdroju.

atrakcje w Jastrzębiu-Zdroju – gdzie pójść na łyżwy?Jak spędzić czas w Jastrzębiu-Zdroju zimą? Jeśli nie chcemy pogrążać się w zimowej apatii, to najlepiej wybrać sobie jakieś aktywne zajęcie. Kiedy temperatura jest na minusie a wszędzie wokół nas są kilkumetrowe (no dobra, może trochę mniejsze) zaspy śniegu, to trudno, aby ktoś od nas wymagał biegania na świeżym powietrzu, czy kopania piłki. Ale nie przeszkadza nam to w zażyciu małej dawki sportu wewnątrz jakiegoś budynku. A może nawet nie małej? Może zaszalejemy i spędzimy na ruchu fizycznym kilka ładnych godzin?

Miejscem, które do takiej zimowej aktywności jest wręcz stworzone (dosłownie) jest lodowisko. Gdzie pójść na łyżwy w Jastrzębiu-Zdroju? Najlepiej na lodowisko „Jastor”, które na przestrzeni lat przechodziło wiele modernizacji. Chociażby w kilka lat temu powstały tam profesjonalne bandy, wykonane z najlepszej jakości tworzywa sztucznego. Jeśli jest zima, a my chcemy się rozruszać, to Lodowisko „Jastor” należy do obowiązkowych atrakcji Jastrzębia-Zdroju, jakie musimy zamieścić na naszej liście.

Wypad na lodowisko to świetny pomysł dla całej rodziny – czy warto wybrać się na lodowisko „Jastor”?

Jazda na łyżwach niektórych przeraża ze względu na potencjalny upadek. Uraz do upadku możemy mieć często po jakimś wydarzeniu z naszego życia, co nie zdarza się aż tak rzadko. Może kiedyś spadliśmy ze schodów, albo przewróciliśmy się, biegnąć za autobusem. Faktycznie taki upadek musiał być bolesny, zwłaszcza jeśli kończył się poważnym obiciem kości. Czy jednak powinniśmy się aż tak obawiać upadku na lodowisku?

Upadki podczas jazdy na łyżwach nie są aż takie straszne, jakby się mogło wydawać. Grube podłoże lodowiska nie jest aż takie twarde jak chodnik albo schody. Po większości upadków nie pozostaje żaden ślad, więc jazda na łyżwach jest całkiem bezpiecznym zajęciem. Zwłaszcza, że nikt nie każe nam się od samego początku przesadnie rozpędzać. Zamiast tego możemy stawiać ostrożne kroki jeden po drugim, najlepiej trzymając się bandy. Z czystym sumieniem stwierdzamy więc, że Lodowisko „Jastor” jest czymś, co warto zobaczyć w Jastrzębiu-Zdroju.

Pamiętajmy, że jeśli chcemy przeżyć przygodę na lodowisku, wcale nie potrzebujemy własnego sprzętu. Łyżwy zawsze można wypożyczyć, a więc nie mamy żadnej wymówki (poza brakiem chęci) do tego, aby nie spróbować naszych sił w tym sporcie. Ważne jest przecież, żeby dobrze się bawić i wrócić do domu ze świetnymi wspomnieniami. A to, czy będziemy świetnymi łyżwiarzami, czy nie, nie ma większego znaczenia. Ale czas już zostawić lodowisko w spokoju i zastanowić się, jakie jeszcze atrakcje w Jastrzębiu-Zdroju zasługują na naszą uwagę.

Jakie Atrakcje w Jastrzębiu Zdroju powinny nas zainteresować?

Gdzie w Jastrzębiu-Zdroju zagrać w piłkę?Jeśli zwiedzamy miasto z całą rodziną, to bardzo możliwe, że nasze dzieci zapytają nas, gdzie w Jastrzębiu-Zdroju zagrać w piłkę. Na szczęście na terenie miasta znajdują się Orliki, czyli świetne wyposażone boiska piłkarskie. Znajdziemy je m.in. przy ulicach Staszica, Warszawskiej i Granicznej.

Orliki to idealne miejsca, żeby pobiegać za piłką, albo potrenować rzuty karne. Najlepszą rozrywkę stanowią wtedy, gdy jesteśmy w większej grupie osób. Możemy wtedy poddać się grupowej rywalizacji, a to przecież ona zapewnia największe emocje. Oczywiście nie mówimy tutaj tylko o piłce nożnej, ale też na przykład boisku do koszykówki. Oprócz tego będziemy mogli pograć w siatkówkę, badmintona a także przebiec się po bieżni. Takie atrakcje w Jastrzębiu-Zdroju warto odwiedzić, jeśli naprawdę kochamy ruch fizyczny.

Jastrzębie Zdrój – atrakcje dla całej rodziny

Jednym z najważniejszych miejsc, dla których ludzie przyjeżdżali przez wiele lat do Jastrzębia jest Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego. Kilkadziesiąt lat tradycji sprawiają, że jest to miejsce najbardziej kojarzące się z tym miastem. Dziś może się wydawać nieco zaniedbane, ale nadal warto spędzić tam trochę czasu. Może akurat będziemy mieć szczęście i w dzień naszego wyjazdu będzie tu organizowany piknik.

Ciekawostką jest, że w 2019 r. OWN dostał nagrodę w kategorii „przestrzeń publiczna” od Marszałka Województwa Śląskiego. Nagrody takie często mają na celu promowanie danych miejsc i działanie na rzecz krajowej turystyki. Czy udało się to w przypadku Jastrzębia-Zdroju? Na pewno kiedyś ośrodek ten był jedną z najciekawszych atrakcji Jastrzębia-Zdroju.

Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego był niegdyś ikonicznym miejscem Jastrzębia-Zdroju. Jak wygląda dzisiaj?

Czasy się nieco zmieniły, więc patrząc po zdjęciach, może nam się wydawać, że miejsce to jest nieatrakcyjne. Mimo to mieszkańcy Jastrzębia a także przyjezdni, chętni się tam udają. Faktycznie jest to miejsce, gdzie można sobie rozłożyć koc i trochę odpocząć. Wspominaliśmy wcześniej o okolicach pijalni wód, które również się nadają na taki piknik. Jak widać, atrakcje w Jastrzębiu-Zdroju są dosyć zróżnicowane i mamy co wybierać.

Gdzie pójść na piknik w Jastrzębiu-Zdroju, skoro już wiemy o dwóch dobrych do tego miejscach? To już tak naprawdę obojętne i decyzję będziemy musieli ponieść sami. Ważne jest przede wszystkim nasze przygotowanie i dobre relacje z ludźmi, z którymi na ten piknik się wybieramy. Reszta to już sprawy kosmetyczny, a teraz skupmy się na innych atrakcjach w Jastrzębiu-Zdroju, które warto zwiedzić.

Dlaczego warto pojechać do Jastrzębia-Zdroju?

basen w Jastrzębiu-ZdrojuJeśli lubimy pływać, powinniśmy odwiedzić Kąpielisko Zdrój. Znajdują się tam takie atrakcje jak schody bąbelkowe czy masaże ścienne. Na jego terenie znajdziemy też coś dla dzieci. Pozwólmy naszym pociechom udać się na plac zabaw i trochę się wyżyć. Trudno aby dzieci były w stanie przez dłuższy czas wytrzymać bez ruchu. To właśnie dla nich są te wszystkie zjeżdżalnie i huśtawki na terenie kąpieliska. Kąpielisko Zdrój tak samo jak i inne atrakcje w Jastrzębiu-Zdroju oferują nam dużo rozrywki i odpoczynku.

Atrakcje w Jastrzębiu-Zdroju – co zwiedzić w Jastrzębiu-Zdroju w brzydką pogodę?

Kąpielsiko Zdrój, które jest czymś, co warto odwiedzić w Jastrzębiu-Zdroju, należy do lokalnego MOSIR-u. Co takiego może nam zaoferować ten ośrodek? Kąpielisko Zdrój nie jest jedyną przestrzenią, gdzie można się zanurzyć w wodzie. Gdzie popływać w Jastrzębiu-Zdroju, jeśli pogoda nie pozwala na letnie pluskanie się? W takiej sytuacji powinniśmy krytą pływalnię Laguna.

Bez względu na to, jaka pogoda panuje na zewnątrz, wewnątrz budynku pływalni zawsze jest ciepło i przyjemnie. Choćby za oknem była burza z piorunami, nic nie powinno zepsuć nam pływania. Bierzmy więc stroje kąpielowe, czepki, okulary i co tam jeszcze nam potrzebne. Nie czekajmy dłużej i udajmy się do krytej pływalni Laguna. Uwaga – będzie mokro.

Sport w Jastrzębiu-Zdroju – gdzie obejrzeć mecz tenisa stołowego?

sport w Jastrzębiu-Zdroju – mistrzostwa w tenisie stołowymGdzie pójść w Jastrzębiu-Zdroju, jeśli bardzo lubimy tenisa stołowego? Ta hala sportowa należąca do MOSIR-u nadaje się do tego idealnie. Większość z nas kocha sport, mimo że wszyscy mamy inne gusta. Dla jednego najlepszą możliwą rekreacją będzie kopanie piłki, a dla kogoś innego odbijanie piłeczki tenisowej.

W hali sportowej Omega możemy popatrzeć, jak profesjonalni zawodnicy taką piłeczkę odbijają. Tylko, że trochę mniejszą. Plastikową. A zamiast rakiet używają paletek, ale w żaden sposób nie jest to ujmą dla tego wspaniałego sportu. Wręcz przeciwnie, mistrzostwa w tenisie stołowym są tak samo ważnym wydarzeniem sportowym jak wszystkie inne. Chociaż pewnie większości z nas kojarzą się one ze szkolnym WF-em.

Atrakcje w Jastrzębiu-Zdroju dla dzieci

Jeśli jesteśmy na wycieczce z dziećmi, to powinniśmy się udać na ulicę turystyczną. Znajduje się tam świetny plac zabaw oraz miasteczko ruchu drogowego. Dlaczego takiego miasteczko jest czymś, co warto zwiedzić w Jastrzębiu-Zdroju z dziećmi?

Miasteczka ruchu drogowego znajdują się na specjalnych placach a także wewnątrz hal sportowych. Dzięki nim, dzieci mogą nauczyć się czegoś na temat przepisów ruchu drogowego. Nie chodzi tu tylko o uczenie się na pamięć informacji na temat znaków drogowych itp. Tutaj chodzi o coś więcej, bo liczy się praktyka. Dziecko na rowerze samo może się przyzwyczaić do tego, jak należy stosować się do poszczególnych znaków i jakie reguły rządzą ruchem drogowym. Większość z nich w przyszłości będzie kierowały własnymi pojazdami i ta wiedza okaże im się bardzo przydatna.

Jak spędzić czas na świeżym powietrzu?

skatepark w Jastrzębiu-ZdrojuPrzy ulicy Turystycznej oprócz atrakcji dla dzieci znajdziemy też Skatepark. Takie miejsce nie ma żadnych konkretnych ograniczeń wiekowych, a jedynym limitem jest nasza kondycja fizyczna. Jeśli czujemy się na siłach, aby poszaleć na deskorolce, hulajnodze czy rowerze, to nie obawiajmy się wizyta w skateparku.

Pamiętajmy też, że Jastrzębie-Zdrój jest świetnym miastem do spacerów. Weźmy naszą drugą połówkę za rękę i przejdźmy się po klimatycznych uliczkach. Spacery najprzyjemniejsze są wczesną wiosną, kiedy już uda się przegnać wszystkie podłe oznaki zimy. Ciepły wiatr i pachnące kwiaty sprawiają, że każda sekunda na świeżym powietrzu może być prawdziwą przyjemnością. Kiedy już zwiedziliśmy wszystkie ważniejsze atrakcje w Jastrzębiu-Zdroju, to możemy po prostu zająć się pieszą wędrówką.

Podczas spaceru na pewno nie powinniśmy się śpieszyć. Jeśli mielibyśmy robić to tylko po to, żeby mieć spacer „odfajkowany”, to nie wyniesiemy z niego żadnych przyjemności. Aby móc dobrze wspominać naszą wycieczkę do Jastrzębia-Zdroju, powinniśmy dbać o każdy drobny moment i psuć atmosfery niepotrzebnym pośpiechem ani kłótniami.