E-Urząd Skarbowy także dla mieszkańców Jastrzębia Zdroju

E-Urząd Skarbowy także dla mieszkańców Jastrzębia Zdroju

E-Urząd Skarbowy teraz także w Jastrzębiu-Zdroju

W tym roku wprowadzono w życie projekt elektronicznego urzędu skarbowego. Jak działa e-Urząd Skarbowy i co możemy załatwić dzięki niemu? Od lutego 2021 r. mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju mogą skorzystać z usług elektronicznego urzędu skarbowego.

E-Urząd Skarbowy 2021

Wizyta w Urzędzie Skarbowym nikomu raczej nie kojarzy się dobrze. Nawet jeśli nie mamy nic do ukrycia przed tzw. skarbówką, to i tak często sama myśl o tym wywołuje w nas niepotrzebny stres. Stanie w kolejkach, wypełnianie dokumentów i niepewność, czy wszystko wykonaliśmy dobrze. Takie problemy dotykają każdego Polaka, zwłaszcza w okresie rozliczeniowym

Co możemy zyskać dzięki elektronicznemu Urzędu Skarbowego?

Projekt e-Urzędu Skarbowego ma na celu ułatwienie wykonywania czynności urzędowych. Dzięki niemu za pośrednictwem strony internetowej będziemy mogli między innymi aktualizować swoje dane. Bywa tak, że nawet najmniejsze zmiany w naszym życiu zawodowym musimy zgłaszać, a zaniedbanie tego prowadzi tylko do większego stresu.

Dzięki opcji e-Urząd Skarbowy będziemy mogli zająć się takimi sprawami bez wychodzenia z domu. Na pewno zaoszczędzi nam to czasu i wysiłku. Do tego będziemy mieli wgląd w historię swoich płatności, a więc nie będziemy musieli martwić się żadnymi zaległościami.

Jak rozliczać PIT przez internet?

W e-Urzędzie Skarbowym mamy możliwość złożenia e-PIT-u, a dotyczy to zeznania podatkowego PIT-28, PIT-36, PIT-37 oraz PIT-38). Czy takie możliwości wprowadzą autentyczną zmianę w procesie rozliczania podatku? Wszyscy mamy taką nadzieję, ale czas pokaże, na ile ludzie będą zadowoleni z e-Urzędu Skarbowego. Każde rozwiązania elektroniczne mogą ciągnąć za sobą pewne błędy i powodować problemy, których nie mielibyśmy podczas wykonywania czynności osobiście.

Jednak o tym wszystkim mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju będą musieli przekonać się sami. A teraz, w lutym 2021 r., mają do tego sposobność.