24-letni jastrzębianin groził śmiercią dwóm osobom – prokurator nałożył na niego dozór policyjny

24-letni jastrzębianin groził śmiercią dwóm osobom – prokurator nałożył na niego dozór policyjny

W Jastrzębiu-Zdroju doszło do przerażającego incydentu, w którym 24-letni mężczyzna, zaopatrzony w obiekt przypominający broń palną, bezceremonialnie kierował gróźb karalnych w stosunku do dwóch osób. Zgłoszenie o tym zdarzeniu wpłynęło do prokuratury, która podjęła decyzję o zastosowaniu wobec niego dozoru policyjnego. Mężczyzna usłyszał zarzut grożenia pozbawieniem życia jednemu z mieszkańców i jego siostrze. Teraz musi stawić czoła konsekwencjom swojego czynu przed sądem, a zagrożona dla niego kara to aż dwa lata pozbawienia wolności.

10 grudnia, o godzinie 7:15 rano, funkcjonariusze policji w Jastrzębiu-Zdroju otrzymali zgłoszenie o niepokojącym incydencie. Według informacji, do drzwi jednego z lokali dobijał się mężczyzna, w ręku którego widoczny był przedmiot przypominający broń. W jego słowach kierowanych do mieszkańców domu brzmiały groźby pozbawienia ich życia. Policjanci natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, ale sprawca już zdążył uciec.

Śledczy szybko przystąpili do poszukiwań agresora i po kilku godzinach zdołali go zatrzymać. Okazało się, że był on w towarzystwie 21-latka, który również został aresztowany za posiadanie nielegalnych substancji. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 24-latka ujawniono broń, którą używał do grożenia mieszkańcom. Dodatkowo okazało się, że wysyłał wiadomości SMS z groźbami podpalenia mieszkania siostrze jednego z mieszkańców.