Wyjątkowa choinka w Jastrzębiu-Zdroju: Magiczne miejsce spełniające życzenia potrzebujących

Wyjątkowa choinka w Jastrzębiu-Zdroju: Magiczne miejsce spełniające życzenia potrzebujących

Zbliżające się święta napełniają serca wielu z nas optymizmem i radością, ale dla niektórych to trudny czas, kiedy ich potrzeby wydają się szczególnie bolesne. Właśnie dlatego w Jastrzębiu-Zdroju powstała inicjatywa, która daje nadzieję i rozświetla te ciemniejsze chwile. Na ulicy 1 Maja 26, tuż obok Kawiarni Coffeina, znajduje się wyjątkowa choinka – drzewko życzeń, które wypełnia marzenia tych, którzy są w potrzebie.

To miejsce jest magiczne, ponieważ za każdym razem, gdy ktoś odwiedza tę choinkę, może pomóc innemu człowiekowi. Osoby potrzebujące mają możliwość napisać na karteczkach w kształcie bombek swoje życzenia i podzielić się tym, co jest im aktualnie najbardziej potrzebne. Te kartki są następnie zawieszane na choince, czekając na kogoś, kto zechce je spełnić.

Organizatorzy tej ciepłej akcji zastanawiają się, czy wszyscy, którzy podzielili się swoimi marzeniami i potrzebami, otrzymają prezent. Działanie jest proste: wystarczy przyjść, wybrać karteczkę z choinki, poinformować o tym pracowników kawiarni i zorganizować paczkę z zawartością opisaną na kartce. Potem gotowy prezent można przynieść z powrotem do kawiarni, upewniając się, że jest on odpowiednio oznaczony imieniem i pierwszą literą nazwiska osoby, której ma pomóc.