Zakończenie kolejnego projektu inwestycyjnego: Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem

Zakończenie kolejnego projektu inwestycyjnego: Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem

Projekt „Łaźnia Moszczenica – nowe rozdanie”, realizowany dzięki finansowaniu z Narodowego Centrum Kultury, zakończył swój bieg. W ramach tego projektu odbyły się koncerty, spektakl, warsztaty, spotkania z interesującymi osobowościami oraz powstał mural.

Początkowo skupiono się na badaniach, przeprowadzono wywiady i dokonano diagnozy kulturalnej sytuacji w Jastrzębiu-Zdroju. Zbadano również kulturalne potrzeby mieszkańców tego miasta. Po tych etapach przyszedł czas na realizację pomysłów zgłoszonych przez mieszkańców. Do naboru zgłosiła się grupa kilkunastu osób, a spośród nich komisja wyselekcjonowała pięć inicjatyw do realizacji.

Głównym celem projektu było wsparcie mieszkańców w tworzeniu i realizacji własnych inicjatyw kulturalnych. Zaangażowanie mieszkańców przerosło wszelkie oczekiwania. Pomysły te spotkały się także z dużym zainteresowaniem odbiorców, co potwierdzało wysoką frekwencję na zorganizowanych wydarzeniach. To dowodzi, że w Jastrzębiu-Zdroju nie brakuje osób kreatywnych i aktywnych, które są gotowe działać, jeśli tylko stworzyć im ku temu odpowiednie warunki.