Współpraca między szkołą w Jastrzębiu a katowickim AWF-em

Współpraca między szkołą w Jastrzębiu a katowickim AWF-em

W czwartek 22 września obie placówki podpisały ze sobą umowę. W budynku „Korfantego”.  Dr prof. AWF Katowice Piotr Halemba reprezentował jedną ze stron. Drugą stronę reprezentowała dyrektor szkoły Ewa Mentel.

Przedstawiciele obu szkół przyznają, że liczą, że ich współpraca będzie owocna. Na horyzoncie pojawiły się ambitne plany i teraz czekają na swoją realizację.

Współpraca między Jastrzębiem a Katowicami

Prof. Halemba wyjaśnia, że współpraca jest prowadzona na zupełnie odmiennych od siebie płaszczyznach. Uczelnia będzie gościła uczniów szkoły, którzy dzięki temu będą mogli brać udział w ciekawych wykładach i spotkaniach.

W planach są między innymi Dni Otwarte. To wydarzenie, w którym uczniowie mogą odwiedzić uczelnię, aby dowiedzieć się nieco o jej funkcjonowaniu. Ma to im pomóc dokonać wyboru przed rozpoczęciem studiów.

Oczywiście szkoła podstawowa nie pozostanie dłużna i również zajmie się organizacją ciekawych wydarzeń. Jakich? Jeszcze nie zapowiedziano.

Szansa dla uczniów na lepsze rozeznanie przed rozpoczęciem studiów

W okolicach matury uczniowie stresują się faktem, że trzeba będzie zakończyć jedną szkołę i rozpocząć edukację w innej. Tym razem wybór jest dużo trudniejszy, bo trzeba wybrać konkretny kierunek. Decyzja ta może mieć wpływ na całe życie, więc musi być odpowiednio przemyślana.

Jak wybrać kierunek studiów? To pytanie zadaje sobie bardzo dużo nastolatków. Niestety nikt nie ma dla nich prostych odpowiedzi, bo takie nie istnieją. Wszystko zależy od własnych predyspozycji oraz marzeń.

Jeśli ktoś jest szczególnie utalentowany w kierunku elektronicznym lub elektronicznym, to trudno oczekiwać, że zacznie studiować filozofię. Może lepiej będzie pomyśleć o programowaniu albo budowie maszyn.

Nie ma się co oszukiwać, że kwestie finansowe nie grają ważnej roli. Warto wybrać zawód, z którego w przyszłości będziemy mogli się utrzymać. Sama pasja może nie wystarczyć. Trzeba też zastanowić się, co po skończeniu studiów.