Jastrzębie-Zdrój przypomniało sobie o hokeju

Jastrzębie-Zdrój przypomniało sobie o hokeju

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie-Zdrój niestety nie zaczęli sezonu w zbyt dobrym stylu. Mają już na koncie kilka sromotnych porażek i niestety zapowiada się na kolejne. Przegrali z kretesem w grze przeciwko takim drużynom jak Zagłębie Sosnowiec, GKS Katowice, Podhale Nowy Targ i Unia Oświęcim.

Czy to oznacza, że drużyna gra na niskim poziomie? Gdyby tak było, to nie znaleźliby się w ekstralidze. Niestety nasi hokeiści znajdują się na samym końcu tabeli, przez co najprawdopodobniej spadną do niższej ligi.

Mimo wysokiego poziomu zawodników słabe miejsce w tabeli zawsze jest rozczarowaniem dla kibiców. Miłośnicy sportu zawsze pragną, aby to ich drużyna osiągała największe sukcesy. Ich brak powoduje rozczarowanie i frustrację.

Czy hokej naprawdę nie podoba się Polakom?

Hokej jest grą bardzo popularną w Skandynawii, Kanadzie i niektórych stanach USA. W Polsce jednak nie ma aż tylu miłośników. Czy to dlatego, że dyscyplina ta sama w sobie jest mało atrakcyjna?

Jeśli przeanalizujemy rozgrywkę i jej zasady, to zauważymy, że dostarcza ona podobnych emocji sportowych co piłka nożna. Mimo to hokej nie przyjął się jako nasz sport narodowy.

Powodem jest oczywiście klimat. Ze względu na nasze środkowoeuropejskie uwarunkowania nie jesteśmy w stanie utrzymać zbyt wielu lodowisk na długi czas. Dlatego właśnie gra ta jest u nas niszą.

Co innego jest chociażby w Kanadzie. Niskie temperatury sprawiają, że można w to grać praktycznie przez cały rok. Dlatego właśnie prawie każdy Kanadyjczyk jest dumnym kibicem hokejowym.

Hokej na lodzie czy na trawie?

Są dwie najbardziej liczące się formy hokeja. Na lodzie oraz na trawie. Ten pierwszy to oczywiście tradycyjna wersja, gdzie zawodnicy poruszają się na łyżwach. To właśnie rozgrywki hokeja na lodzie są najbardziej cenione wśród miłośników sportu na świecie.

Nie oznacza to wcale, że hokej na trawie jest w jakikolwiek sposób gorszy. Zawodnicy zajmujący się tą dyscypliną nadal robią wszystko, aby trzymać wysoki poziom. Taka gra wymaga bardzo dużo samozaparcie i kondycji fizycznej. Na boisku dochodzi do takich sytuacji, które mogą sugerować, że jest to gra siłowa.