Tragiczne skutki naiwności: Mieszkanka Jastrzębia-Zdroju straciła 83 tysiące złotych na fałszywej inwestycji

Tragiczne skutki naiwności: Mieszkanka Jastrzębia-Zdroju straciła 83 tysiące złotych na fałszywej inwestycji

Kobieta z Jastrzębia-Zdroju stała się celem oszustwa, które kosztowało ją 83 000 złotych. Była kuszona przez atrakcyjną reklamę inwestycyjną, która pojawiła się podczas jej przeglądania internetu. Pragnąc pomnożyć swoje środki, padła ofiarą przestępców i utraciła swoje zgromadzone fundusze. Apelujemy do wszystkich, aby zachowali ostrożność wobec ofert szybkich i lukratywnych zysków dostępnych online – to może być pułapka, której rezultatem będzie utrata naszych ciężko zarobionych oszczędności. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak rozpoznać takie oszustwa.

Kobieta zgłosiła się do miejscowej komendy policji w Jastrzębiu-Zdroju, zdradziwszy im, że stała się ofiarą oszustwa. Wszystko zaczęło się od atrakcyjnej oferty inwestycyjnej, którą znalazła w Internecie – obiecywała ona szybko i efektywnie pomnożyć jej środki finansowe. Po kliknięciu w reklamę i podaniu swoich danych osobowych, do kobiety zadzwonił rzekomy doradca inwestycyjny. Ten namówił ją do założenia konta na wskazanej przez niego stronie internetowej.

Podstępny „doradca” przeprowadził pokrzywdzoną przez cały proces tworzenia wirtualnego portfela inwestycyjnego, a następnie przez około miesiąc namawiał ją do dokonywania kolejnych inwestycji. Przedstawiał jej również fałszywe wykresy zysków z inwestycji. Gdy na koncie pojawiła się informacja o stracie funduszy, doradca zasugerował jej, że aby ocalić zainwestowane już pieniądze, musi wpłacić dodatkowe 43 000 złotych na konto – co naiwna kobieta uczyniła.

Niespodziewany przełom nastąpił, gdy poszkodowana próbowała przelać kolejne 20 000 USD – bank zablokował transakcję, co otworzyło jej oczy na oszustwo. W ten sposób przestępcy wyłudzili od niej łącznie 83 000 złotych. Sprawą zajmują się teraz funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.