Jastrzębianin oszukiwał na sprzedaży biletów – prawie 50 niewinnych klientów straciło blisko 13 tys. zł

Jastrzębianin oszukiwał na sprzedaży biletów – prawie 50 niewinnych klientów straciło blisko 13 tys. zł

27-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju wykorzystał internet do przeprowadzenia serii oszustw związanych ze sprzedażą biletów. Mimo braku posiadanych wejściówek, sprytnie omamił swoich klientów, którzy w rezultacie stracili w sumie około 13 tysięcy złotych. Liczba jego ofiar wyniosła niemal 50 osób.

Mężczyzna wykorzystywał technikę oszustwa, polegającą na sprzedaży czegoś, czego nie posiada. Policjanci z Jastrzębia-Zdroju odkryli jego działania i szybko go zatrzymali. Ponadto, po długotrwałym śledztwie, ujawnili oni sposób, w jaki działał ten sprytny oszust.

Posługując się dostępnymi w sieci informacjami o nadchodzących popularnych wydarzeniach – od koncertów przez festiwale po mecze piłki nożnej czy imprezy jeździeckie – mężczyzna publikował ogłoszenia o sprzedaży biletów na znanej platformie społecznościowej. Oferty te, zdawały się być atrakcyjne pod względem ceny. Potencjalnych klientów zapraszał na prywatne rozmowy, podczas których podawał im fałszywe dane, ale prawdziwy numer konta. Niewiedzący o niczym kupujący wpłacali pieniądze za nieistniejące bilety – opisuje sytuację st. asp. Halina Semik, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.