Specjalna operacja policji w Pucku: Plantacja marihuany odkryta w hotelu

Specjalna operacja policji w Pucku: Plantacja marihuany odkryta w hotelu

W Jastrzębiej Górze, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Pucku przeprowadzili operację, która doprowadziła do likwidacji plantacji konopi indyjskich. Ta dobrze ukryta plantacja była hodowana przez 37-letniego obywatela rezydującego na puckim terenie. Tworzył specjalne miejsce dla rosnących konopi w jednym z hotelowych budynków oraz suszarnię umieszczoną w szafie. Chociaż nie przyznał się do posiadania tych nielegalnych substancji, gdy został o to zapytany przez policję, szczegółowe śledztwo przyniosło wymierne rezultaty.

Akcja policyjna rozpoczęła się pewnego środowego poranka w jednym z hoteli w Jastrzębiej Górze. Funkcjonariusze KPP w Pucku, działając na podstawie wcześniejszych ustaleń, które wskazywały na to, że 37-latek z powiatu puckiego uprawiał konopie indyjskie i posiadał substancje zakazane przez prawo, podjęli kroki mające na celu sprawdzenie tych informacji.

Asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pucku, opisuje dalszy przebieg zdarzeń: „Nasze siły kryminalne zażądały od 37-letniego mężczyzny dobrowolnego wydania nielegalnych przedmiotów. Mimo to, nie zastosował się do naszych poleceń”. Policjanci wtedy przystąpili do dokładniejszego sprawdzenia pomieszczenia, które było dodatkowo zabezpieczone uszczelką piankową na drzwiach.