Policjant z Pucka zatrzymuje pijanego kierowcę: Szybka interwencja na drodze

Policjant z Pucka zatrzymuje pijanego kierowcę: Szybka interwencja na drodze

Rano 23 marca 2024 roku, nietrzeźwy kierowca został zauważony i zatrzymany przez policjanta pochodzącego z Pucka, który właśnie wracał do domu po zakończonej służbie. Kierujący pojazdem okazał się być mieszkańcem powiatu wejherowskiego.

Rzecznik prasowy puckiej policji podkreśla, że dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pucku, który ma na swoim koncie 25 lat służby, wykazał duże zaangażowanie i profesjonalizm podczas swojej prywatnej podróży powrotnej do domu po godzinach pracy.

– Podczas powrotu do domu, nasz kolega zauważył niepokojące manewry kierowcy jadącego przed nim. Ten kierujący nie tylko wielokrotnie zjeżdżał na przeciwny pas ruchu, ale również niewłaściwie zmieniał tor jazdy, co stanowiło realne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu – relacjonuje asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku. – Nasz policjant natychmiast podjął decyzję o zatrzymaniu tego pojazdu i skutecznie uniemożliwił dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu kierowcy – dodaje.