Planowane prace torowe na trasie Reda – Wejherowo spowodują utrudnienia w ruchu pociągów SKM w marcu 2024

Planowane prace torowe na trasie Reda – Wejherowo spowodują utrudnienia w ruchu pociągów SKM w marcu 2024

Pod koniec trzeciego miesiąca roku 2024, na odcinku linii kolejowej między Redą a Wejherowem, wyznaczono termin realizacji prac torowych. Przewidziane roboty wiązać się będą z pewnymi zmianami w codziennym ruchu pociągów obsługiwanych przez Szybką Kolej Miejską (SKM) należącą do PKP.

Polskie Koleje Państwowe Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o. oficjalnie przekazały informację, że w nocy z 28 na 29 marca 2024 roku, od godziny 23.30 do godziny 3, pociągi tej firmy kursujące na odcinku od Reda Pieleszewo do Wejherowo Nanice będą miały zmieniony plan postojów. Wyjątkowo będą one obsługiwać jedynie peron numer jeden.

— To ten sam peron, przy którym zazwyczaj staje pociąg udający się w kierunku Wejherowa lub Lęborka – dodaje Tomasz Złotoś, pełniący rolę rzecznika prasowego SKM Trójmiasto.

Z kolei w nocy z następnego dnia, czyli 30 marca 2024 roku, sytuacja ulegnie zmianie. W godzinach od 0.50 do 4, na tym samym odcinku, pociągi PKP SKM będą zatrzymywać się wyłącznie przy peronie numer dwa.

— Ten peron jest zwykle używany przez pociągi poruszające się w stronę śródmieścia Gdańska – precyzuje rzecznik.