Decydująca druga tura wyborów samorządowych odbędzie się w Jastrzębiu-Zdroju

Decydująca druga tura wyborów samorządowych odbędzie się w Jastrzębiu-Zdroju

W miasteczku Jastrzębie-Zdrój czterej kandydaci rywalizowali o pozycję prezydenta, a podobnie jak w Rybniku, decyzja o zwycięzcy będzie musiała zapaść w drugiej turze wyborów. Wybór będzie pomiędzy Anną Hetman, obecną prezydent wspieraną przez Koalicję Obywatelską, a Michałem Urgołem, radnym miejskim afiliowanym z partią Prawo i Sprawiedliwość. Pierwszą turę wyborów triumfalnie zakończył kandydat partii PiS.

Druga runda wyborów samorządowych w Jastrzębiu-Zdroju przyniesie pojedynek pomiędzy Urgołem a Hetman. Mieszkańcy tego miasta nadal nie są pewni, kto będzie ich liderem przez najbliższe pięć lat. Michał Urgoł, reprezentujący PiS, wygrał pierwszą turę wyborów zdobywając 43,65 procent głosów (12 157). Drugie miejsce na podium przypadło Annie Hetman, której kandydaturę popierała Koalicja Obywatelska, a która startowała z własnego komitetu. Skierowało na nią swoje głosy 40,47 procent wyborców (11 270).

Ana Hetman była triumfatorką pierwszej tury wyborów w 2014 i 2018 roku, zdobywając odpowiednio 57,8 procent i 50,71 procent głosów. Jej wynik w porównaniu z poprzednimi wyborami zmalał jednak o około 6 tysięcy głosów.