Podejrzany o rozbój w Jastrzębiu-Zdroju zatrzymany przez policję

Podejrzany o rozbój w Jastrzębiu-Zdroju zatrzymany przez policję

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju zdołali schwytać jednego z mężczyzn, który prawdopodobnie uczestniczył w brutalnym incydencie związku z wymuszeniem rozbójniczym. Dwa nieznane twarze ukryte za maskami wtargnęły do domu 61-letniego mężczyzny, wymuszając na nim przekazanie im sumy w wysokości 150 tysięcy złotych.

Do tego dramatycznego incydentu doszło w poniedziałkowe popołudnie 15 stycznia. Dokładnie o godzinie 13:20, para zamaskowanych intruzów wtargnęła niespodziewanie do domu 61-latka mieszkającego w Jastrzębiu-Zdroju. Napastnicy grozili mu i bezlitośnie próbowali zmusić go do przekazania im gotówki w wyjątkowo dużej kwocie – 150 tysięcy złotych. Gdy jednak stało się jasne, że starszy pan nie posiada tak kolosalnej sumy, napastnicy nie ustąpili. Grożąc mu jeszcze bardziej, próbowali zmusić go do zaciągnięcia pożyczki bankowej. Sprytny 61-latek skorzystał z chwili nieuwagi swoich oprawców i wezwał pomoc.

Przed pojawieniem się służb jeden z agresorów zdążył uciec, jednak jego wspólnik – 32-letni mieszkaniec województwa łódzkiego – został złapany na gorącym uczynku. Przybycie rodziny poszkodowanego oraz policjantów było dla niego całkowitym zaskoczeniem – informuje st. asp. Halina Semik, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.