Młodzi sportowcy w drodze do mistrzostwa

Młodzi sportowcy w drodze do mistrzostwa

Obecnie nie jest pewne, czy kiedykolwiek zawodowo uprawiać będą sport, jednak już teraz mogą dumnie nosić miano sportowców. Tym, którzy oficjalnie otrzymali ten tytuł, są najmłodsi uczniowie – z klas pierwszych do trzecich – jastrzębskiego Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego.

Niezapomnianą chwilę pasowania na sportowca przeżyli w placówce edukacyjnej. Monika Dudacy, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój, nadała im ten tytuł. Co zasługuje na uwagę, sama swoją obecność na uroczystości usprawiedliwiła także jako rodzic. Wśród zaproszonych gości byli również siatkarze, siatkarki, judocy, a także hokeiści reprezentujący kluby: JKS SMS Jastrzębie, JKH GKS Jastrzębie oraz Judo Koka.

Uroczystość pasowania na sportowca rozłożona została na kilka segmentów. W ramach ceremonii odbyły się pokazy judo, fitnessu i akrobatyki. Nie zabrakło prezentacji sportowych na ekranie. Wyemitowano filmy z lekcji pływania dla klas pierwszych i drugich, siatkówki oraz nauki jazdy na łyżwach realizowanych przez uczniów drugich klas. Widzowie mieli także okazję zobaczyć materiał filmowy z nowego projektu szkoły – zajęć wspinaczkowych, na które uczęszczają od tego roku uczniowie klas trzecich specjalizujących się w sporcie.