Krwawa kłótnia między partnerami. Dźgnęła go nożem

Krwawa kłótnia między partnerami. Dźgnęła go nożem

Krwawa kłótnia między partnerami. Przeżył atak nożem

Krwawa kłótnia miała miejsce na jednej z jastrzębskich dzielnic. Było to w dniu, kiedy 22-latka rozstała się ze swoim 23-letnim partnerem. Miała go później odwiedzić jeszcze raz, aby zabrać swoje rzeczy. Odwiedziny te skończyły się jednak dość poważną kłótnią, podczas której kobieta chwyciła nóż. Zadała nim cios partnerowi, który nie miał jak się obronić. Na szczęście rana nie była zbyt poważna i nic nie zagrażało jego życiu. Okazuje się, że zanim chwyciła za broń, groziła mu. Dopiero po wymianie ostrych słów doszło do tego, że zdecydowała się go dźgnąć. Dostał w lewe ramię, co wymagało pomocy medycznej.

Kłótnie między partnerami nie są niczym rzadkim. Osoby, które ze sobą żyją często wchodzą w mniej lub bardziej poważne konflikty, którym towarzyszą ostre słowa i podniesiony ton głosu. Problem jednak zaczyna występować, gdy pojawia się przemoc fizyczna. Wtedy należy interweniować od razu, aby nie dopuścić do tragedii. W przypadku, gdy chodzi o bicie drugiej osoby, to zwykle nie ma mowy, o rozwiązaniu problemu i obie osoby dla swojego dobra powinny się od siebie oddalić. W tym wypadku było bardzo blisko tragedii, ponieważ w ruch poszły nie pięści ale nóż. Ciekawym jest, że po nóż chwyciła kobieta. Na szczęście jednak dla obojga partnerów nie skończyło się to tragedią. Wtedy kobieta odpowiadałaby prawnie za zabójstwo.

Nóż jako broń

Gdyby noże zrównać prawnie z pistoletem, to samo posiadanie go byłoby znacznie utrudnione. Nikt by nie mógł tak sobie trzymać ich w szufladzie, albo mieć ich w plecaku. Ale jednak noży nie traktujemy jako rodzaj broni, więc są czymś całkowicie akceptowanym. Nie oznacza to wcale, że noża nie da się wykorzystać jako broń. Oczywiście, że się da i mamy wiele dowodów na to. Co jakiś czas słyszymy o jakimś groźnym nożowniku, który kogoś zaatakował. Czasem też taki nóż może stać się bronią podczas kłótni między dwoma osobami.