Dzień Seniora w Jastrzębiu-Zdroju

Dzień Seniora w Jastrzębiu-Zdroju

Dzień Seniora. Kolejny dowód na to, że wiek to tylko liczba

Dzień Seniora tradycyjnie odbył się w listopadzie. Babcie i dziadkowie mogli wreszcie się trochę rozerwać i wyjść ze swoich codziennych ról. Czekało ich kilka zajęć ruchowych, a także wzięcie udziału w pokazach. O ile nam wiadomo, uczestnicy byli bardzo zadowoleni i chętnie wezmę udział również za rok.

Emeryci bardzo często kojarzą nam się z nudnymi ludźmi, którzy nigdy nie pozwalają sobie na nawet najmniejsze szaleństwa. Takie wydarzenia jak to udowadniają, że wcale nie jest to prawda i nawet osoba w sędziwym wieku ma ochotę się dobrze zabawić. Dlatego właśnie w wielu polskich miastach organizuje się wydarzenia specjalnie nakierowane na seniorów. Są to różnego rodzaju potańcówki, warsztaty oraz wiele innych sposobów spędzania wolnego czasu. Na brak takich wrażeń nie mogą na pewno narzekać emeryci z Jastrzębia-Zdroju.

Jak przebiegło to wydarzenie?

Wydarzenia odbyło się 14 i 15 listopada br. Wszystko zaczęło się od projekcji filmu „NAJMRO kocha, kradnie szanuje”. Następnie odbył się występ Alexa Martineza i to w zasadzie tyle, jak chodzi o pierwszy dzień. Ale to oczywiście nie koniec atrakcji, bo 15 listopada była kontynuacja. Drugi dzień rozpoczął się od występu chóru „Melodia” o godzinie 13.00. Następnie o 13:15 pałeczkę przejęło Stowarzyszenie MANKO, a o 14 trwała godzinna prezentacja, którą przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji. O 15.00 zaś odbyła się prelekcja pani psycholog Eweliny Piątek a następnie zielarki Agnieszki Krok.

Seniorzy aktywni. Jakie aktywności fizyczne na nich czekały?

Seniorzy mieli okazję udowodnić swoją aktywność fizyczną. Między innymi zorganizowano dla nich sesję Zumby, która stała się jedną z popularniejszych form rekreacji ostatnich czasów. Prowadziła ją pani Sonia Kaczka-Grimm, a jej program oczywiście dostosowany był do wieku uczestników. Godzinę później pani Aneta Wychorska Uzdrowisko zaproponowała im zajęcia z jogi. Na sam koniec odbyły się zajęcia taneczna. O ile zumba i joga mogą być dla seniorów czymś nowym, tak w tańcu z pewnością mogą zawstydzić niejednego małolata.