Udało się zatrzymać zabójców 31-latka

Udało się zatrzymać zabójców 31-latka

Udało się zatrzymać zabójców 31-latka

31-latek z Jastrzębia-Zdroju miał mieć jeszcze przed sobą wiele dekad życia. Niestety skończyło się ono przedwcześnie z powodu dwóch sprawców, którzy dokonali na nim najstraszniejszej ze zbrodni. Miała ona miejsce około miesiące temu w Szymocicach. Miejscowość, w której wszystko się zdarzyło, znajduje się w powiecie raciborskim, a ciało wrzucono do Odry.

Śledztwo rozpoczęło się pod koniec października

Policjantom udało się ustalić, że mężczyzna zginął dnia 11 października. Miejscem zbrodni był dom jednorodzinny w Szymocicach (powiat raciborski). Zbrodni nie zgłoszono jednak od razu, więc śledztwo rozpoczęło się dopiero 29 października. Osobą, która znalazła zwłoki był rolnik, który pracował w pobliżu Brzeźnicy. Zajmował się tam swoim polem, a ciało dostrzegł w rzece Odrze. Możemy sobie wyobrazić, jak wielkie przerażenie wywołał w nim widok zwłok. Oczywiście od razu zawiadomił służby, który czym prędzej rozpoczęły czynności.

Wyłowienie zwłok z Odry

Wyłowienie zwłok z Odry zawdzięczamy strażakom, którzy znaleźli się na miejscu tego samego dnia. W akcji brała udział także policja i prokurator. Po jakimś czasie udało się, że mężczyzną, które zwłoki znaleziono w rzece, był 31-latek, pochodzący z Jastrzębia-Zdroju. Nie pozostawiał wielu wątpliwości fakt, że mężczyznę zamordowano. Wrzucenie zwłok do rzeki jest jedną z najczęstszych praktyk, gdy mowa o dokonaniu morderstwa. Zwykle jednak sprawcy nie są na tyle sprytni, aby zatrzeć za sobą ślady i zazwyczaj zwłoki wypływają. Dobra wiadomość jest taka, że dzięki temu udaje się ująć sprawców, którzy przez długi czas nie będą mogli oglądać świata poza swoją celą.

Wiemy też, kto dokonał tej zbrodni. Policjantom udało się zatrzymać dwóch mężczyzn (34 i 39 lat). Postawili im zarzuty zabójstwa mieszkańca Jastrzębia-Zdroju, a teraz czekają na sprawę w areszcie. Nie ma wątpliwości co do tego, że za ten czyn grozi im największa możliwa kara, czyli dożywotnie pozbawienie wolności. Czy mogą się pojawić jakieś okoliczności łagodzące?