IX Edycja Biegu Zaślubin Polski z Morzem: Wspólne upamiętnienie 103. rocznicy ważnego wydarzenia historycznego

IX Edycja Biegu Zaślubin Polski z Morzem: Wspólne upamiętnienie 103. rocznicy ważnego wydarzenia historycznego

Niedziela, 4 lutego 2024 r., przyniesie kolejną, już dziewiątą edycję Biegu Zaślubin Polski z Morzem. Wydarzenie to stanowi okazję do wspólnego uczczenia 103. rocznicy symbolicznej chwili, kiedy Polska „pojął za żonę” Bałtyk. Wszystko to odbędzie się na dystansie 12 km, na trasie między dwoma nadmorskimi miejscowościami.

Hasło tegorocznej edycji brzmi „od Hallera do Hallera”. Start uczestników przewidziany jest na godzinę 12 we Władysławowie (ulica Morska), a finisz zaplanowany jest w Pucku przy ulicy Żeglarzy.

Organizatorzy podkreślają, że na starcie stanie około 450 biegaczy, a dla wszystkich uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody do wylosowania.

Dla potrzeb zawodników, biuro zawodów będzie otwarte w sobotę, 3 lutego 2024 r., w godzinach 15-19, a także w dniu biegu – niedzielę, 4 lutego, od godziny 8 do 11. Miejsce to zlokalizowane jest w budynku MOKSiR Invest Puck przy alei Lipowej 3c. Płatności możliwe będą wyłącznie kartą.

Detale trasy IX Biegu Zaślubin Polski z Morzem „Od Hallera do Hallera”

Oficjalna inauguracja wydarzenia odbędzie się o godzinie 11:50. Uczestnicy biegu pokonają trasę prowadzącą przez ulice Władysławowa – Hryniewieckiego, Portową, Bohaterów Kaszubskich – oraz ścieżkę rowerową przez Swarzewo, która doprowadzi ich do mety w porcie puckim.

Drogowy odcinek o długości dwóch kilometrów za miejscowością Swarzewo ma charakter drogi gruntowej. Pozostała część trasy utwardzona jest poprzez ułożenie polbruku. Trasa nie posiada atestu potwierdzającego jej parametry. Pomimo tego, bieg ma się odbyć bez względu na panujące warunki atmosferyczne – zapewniają organizatorzy.