Czy Jastrzębie-Zdrój otrzyma tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029?

Czy Jastrzębie-Zdrój otrzyma tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029?

Dobra wiadomość dla wszystkich jastrzębian. Miasto ma szansę otrzymać tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Byłoby to bardzo ważne wyróżnienie, ale na razie jest jeszcze za wcześnie, aby się cieszyć. Nie ma nawet pewności, czy to właśnie Jastrzębie będzie walczyć o ten zaszczyt, choć obecnie wszystko na to wskazuje.

Czy Jastrzębie-Zdrój zasługuje na ten tytuł?

Jastrzębie-Zdrój jest miastem, które ma duże zasługi jak chodzi o promocję kultury. Mają tu miejsce widowiskowe koncerty, sztuki teatralne oraz wiele innych wydarzeń. Pod tym względem miasto może śmiało konkurować z innymi, nawet z tymi poza terenami Polski.

Przykładem wydarzenia kulturalnego, które odbiło się dużym echem, były Dni Jastrzębia-Zdroju w tamtym roku. Zagrał na nich znany i lubiany zespół Kult z utalentowanym Kazikiem Staszewskim na wokalu.

O miano Europejskiej Stolicy Kultury ubiega się wiele miast znajdujących się na naszym pięknym kontynencie. Wiemy też, że starać się nie będzie któreś miasto z naszego kraju, choć nie ma stuprocentowej pewności, które miasto to będzie. Istnieją jednak bardzo mocne przesłanki, będzie nim właśnie Jastrzębie-Zdrój.