Zespół Kult zagra na Dniach Jastrzębia-Zdroju

Zespół Kult zagra na Dniach Jastrzębia-Zdroju

Dni Jastrzębia-Zdroju

Dni Jastrzębia-Zdroju to takie wydarzenie w ciągu roku, gdzie miasto może się pokazać od ciekawej strony. Dlatego włodarzom zależy na tym, aby na scenie wystąpiły największe gwiazdy, a atmosfera była naprawdę gorąca. W tym roku atmosferę zagrzej Kazik Staszewski z zespołu Kult. A mieszkańcy miasta będą mogli się trochę rozerwać na świeżym powietrzu. Informację o pojawieniu się kultu potwierdził jastrzębski magistrat. Wydarzenie odbędzie się na stadionie miejskim dnia 11 czerwca.

Kazik, idol wielu

Wokalista zespołu Kult wie, jak łączyć pokolenia. Słuchają i lubią go zarówno młodsi, jak i starsi. Wielokrotnie podbijał serca słuchaczy i krytyków. Wielokrotnie znajdował się na wysokich miejscach list przebojów, a jego płyty trafiały do czołówek (np. W 2020 rok błyszczał w zestawieniu Antyradia). Od początku swojej kariery pisał bardzo celne teksty, które w subtelny sposób nawiązywały do polskiej rzeczywistości. I mimo to nie stępił mu się pazur i wciąż potrafi bardzo zręcznie posługiwać się słowem. Nie trzeba chyba nikomu przypominać, jakim hitem stała się piosenka „Twój ból jest lepszy niż mój”, która w 2020 roku była artystyczną formą krytyki władzy.

Jak jastrzębianie wspominają dni miasta sprzed lat?

Jastrzębie-Zdrój już nie raz zaprosiło wybitne gwiazdy na swoją scenę. Chociażby w roku 2019 na Stadionie Miejskim zagrał lubiany przez wszystkich Lady Pank. Nie trzeba chyba tłumaczyć, jak wielkie tłumy przychodzą, aby posłuchać tego zespołu. Nawet współcześni wykonawcy nie mają takiej wielkiej publiki ja ci, wydawałoby się, emerytowani muzycy. Dobra muzyka się nie starzeje, dlatego koncerty legend sceny muzycznej cieszą się nadal wielkim zainteresowaniem. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że miasto chętnie współpracuje z takimi weteranami. Na przełomie lat na na dniach miasta w Jastrzębiu-Zdroju grały też takie gwiazdy jak Grzegorz Markowski, Michał Organek czy Kasia Kowalska. W tym roku do tego grona dołączy Kazik Staszewski, a co czeka nas w przyszłym roku? Na pewno się nie zawiedziemy.