Andrzej Koba, były szef Urzędu Pracy, został mianowany drugim zastępcą prezydenta Jastrzębia-Zdroju

Andrzej Koba, były szef Urzędu Pracy, został mianowany drugim zastępcą prezydenta Jastrzębia-Zdroju

Michał Urgoł, nowo wybrany prezydent Jastrzębia-Zdroju, mianował Andrzeja Kobę, dawnego dyrektora lokalnego „pośredniaka”, na stanowisko drugiego zastępcy prezydenta. Wybór tego kandydata, który do niedawna pełnił funkcję szefa jastrzębskiego Urzędu Pracy, został pierwszy raz ogłoszony podczas sesji Rady Miasta, a następnie został oficjalnie potwierdzony przez wydanie odpowiedniego zarządzenia.

Prezydent Michał Urgoł spełnił swoje wcześniejsze obietnice dotyczące nominacji dwóch osób na stanowiska wiceprezydentów. Nieco ponad miesiąc temu, po zwycięstwie w drugiej turze wyborów samorządowych, Michał Urgoł wyznaczył swojego drugiego zastępcę. To stanowisko przypadło Andrzejowi Kobie dzięki zarządzeniu wydanemu przez prezydenta miasta.

Z treści tego zarządzenia wynika jasno: „Powołuję Pana Andrzeja Kobę na stanowisko II Zastępcy Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój”.

Przed objęciem stanowiska wiceprezydenta, Koba był dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie pracował przez wiele lat. Przez ostatnie 2,5 roku dodatkowo pełnił funkcję przewodniczącego Konwentu Dyrektorów Powiatowych Urzędów Pracy Województwa Śląskiego.

Mocno prawdopodobne jest, że Michał Urgoł zdecydował się na nominację Andrzeja Koby na stanowisko wiceprezydenta miasta, aby skupić się na tworzeniu nowych miejsc pracy w sektorach innych niż górniczy – co było jednym z głównych punktów jego kampanii wyborczej.