49-latek z Jastrzębia-Zdroju kierował samochodem mając 2,5 promila alkoholu we krwi

49-latek z Jastrzębia-Zdroju kierował samochodem mając 2,5 promila alkoholu we krwi

Policja zatrzymała mężczyznę, który kierujący pojazdem miał we krwi aż 2,5 promila alkoholu. Jak tłumaczył, jedynie chciał przestawić auto na inny parking. Nie udało się to jednak bez problemów – doszło do zdarzenia drogowego, podczas którego uszkodzone zostało jego auto. Funkcjonariusze od razu zabrali mu prawo jazdy, a teraz czeka go proces sądowy.

Po przybyciu patrolu na miejsce zdarzenia, kierowca już nie był obecny. Policjanci ustalili jednak szybko, że to właśnie 49-letni jastrzębianin uderzył w zaparkowany pojazd podczas próby cofania swojego samochodu. Po dotarciu do niego, funkcjonariusze natychmiast wyczuli od niego intensywną woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło ich podejrzenia – mężczyzna miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.

Nie ma wątpliwości, że czeka go surowa kara za swoje czyny. Komenda Policji przypomina, że przestępstwo prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu jest karane pozbawieniem wolności do dwóch lat, a dodatkowo grozi za nie wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.