12-latek z Jastrzębia Zdroju zaginął. Policja prosi o pomoc

12-latek z Jastrzębia Zdroju zaginął. Policja prosi o pomoc

12-latek z Jastrzębia Zdroju zaginął. Policja prosi o pomoc

12-latek, który zaginął w Jastrzębiu-Zdroju, to Przemysław Zobek. Jest on podopiecznym placówki opiekuńczo-wychowawczej, do której nie wrócił po wyjściu do szkoły. Miało to miejsce w czwartek, kiedy ok. 7:30 wyszedł do szkoły. Wieczorem w ten sam dzień jego wychowawczyni poinformowała o tym policję, która rozpoczęła swoje procedury. Od tamtego momentu chłopiec nie pojawił się w ośrodku, co martwi jego opiekunów.

Rysopis

Przemysław Zobek ma ok. 160 cm wzrostu i szczupłą sylwetkę. Jest niebieskookim blondynem, a w dzień zaginięcia miał na sobie czarną czapkę z daszkiem, buty sportowe oraz ciemnoszary plecak. Jeżeli ktokolwiek w okolicy widział tego chłopca proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 47 85 542 00 i poinformowanie o tym funkcjonariuszy. Można też zadzwonić pod numer alarmowy 997 albo 112.

– Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu dziecka, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Jastrzębiu-Zdroju pod numerem telefonu 47 85 542 00 bądź z najbliższą jednostką policji, numer telefonu 997 lub 112 – czytamy na oficjalnej stronie jastrzębskiej policji.

Zaginięcia w Polsce

Zaginięcie jest sprawą, która wymaga szybkiej reakcji. Bardzo często, gdy jakaś osoba nie daje znaku życia, konieczne jest założenie kilku możliwych scenariuszy. Bliscy takiej osoby często są zbyt rozemocjonowani, by spojrzeć na sytuację z perspektywy logiki. Dlatego koniecznie należy przeprowadzić działania policyjne, które wywodzą się z lat praktyki i badań. Często takie zaginięcia kończą się najczarniejszym scenariuszem, ale zawsze trzeba mieć nadzieję. Policja musi robić wszystko, co w jej mocy, aby taką sytuację uratować.

zdjęcie: slaska.policja.gov.pl