Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe traci kontrolę nad swoim profilem na Facebooku – były pracownik przejmuje konto

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe traci kontrolę nad swoim profilem na Facebooku – były pracownik przejmuje konto

Na oficjalnym profilu Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego (WPR) na Facebooku doszło do niecodziennego zdarzenia. W niedzielę, tuż po godzinie ósmej rano, został opublikowany komunikat informujący o nielegalnym przejęciu konta przez osobę, która wcześniej była związana z tą instytucją jako pracownik.

To właśnie w sobotę, 16 marca, WPR w Katowicach utraciło kontrolę nad swoim profilem społecznościowym. Z treści wiadomości wydanej przez pogotowie wynikało, że to były pracownik stał za tym działaniem. Komunikat brzmiał: „Lamentujemy nad faktem, że nasz profil został bezprawnie przejęty przez osobę, która już nie jest częścią naszego zespołu, co uniemożliwia nam dostarczanie prawdziwych informacji.”

W dalszej części komunikatu WPR poinformowało, że cała sprawa została zgłoszona odpowiednim służbom i trwają intensywne prace nad rozwiązaniem problemu. Podkreślono też, że jest to sytuacja bez precedensu zarówno na poziomie województwa, jak i całego kraju.

W związku z powyższym, WPR apeluje o czujność wobec potencjalnie błędnych informacji, które mogą się pojawić na ich profilu na Facebooku. Z komentarzy internautów wynika, że do takich sytuacji najprawdopodobniej już doszło.

Informacja o nielegalnym przejęciu konta na Facebooku przez byłego pracownika została również udostępniona na innej platformie społecznościowej, którą WPR również obsługuje.