Willa-detektywa w Jastrzębiu-Zdroju w końcu zostanie zburzona

Willa-detektywa w Jastrzębiu-Zdroju w końcu zostanie zburzona

Legendarna, a zarazem kontrowersyjna willa, której lokalizacja to Jastrzębie-Zdrój na Śląsku, jest aktualnie przedmiotem demontażu. Dziesięć lat temu wydano pozwolenie na jej rozbiórkę, jednak dopiero teraz prace nabrały tempa. Przez wiele lat dostęp do niezwykłego obiektu był utrudniony przez Jerzego G., prywatnego detektywa, który jest autorem tej spektakularnej idei.

Ekstrawagancka willa, która została zbudowana na dachu bloku mieszkalnego, zdobyła szeroką rozpoznawalność nie tylko wśród mieszkańców miejscowego regionu, ale być może także w całym kraju. Jej unikalny design przypomina statek kosmiczny lub samolot. Pomimo że powstała w Jastrzębiu-Zdroju i jest tam ustawiona od wielu lat, budynek ten pozostaje niezamieszkały. Wreszcie jednak, spółdzielnia mieszkaniowa podjęła decyzję o rozpoczęciu prac rozbiórkowych.

Założycielem konceptu willi w Jastrzębiu-Zdroju był prywatny detektyw Jerzy G., rodowity mieszkaniec tego miasta. Spędził on większość swojego życia na pracy i życiu w Hamburgu, gdzie specjalizował się w ściganiu złodziei samochodów. G. zakupił kilka mieszkań w bloku mieszkalnym, z którymi postanowił przeprowadzić ryzykowną rozbudowę.

W niezwykłej willi zaplanowano miejsce na gigantyczne akwarium, które miało pomieścić aż 56 tysięcy litrów wody. Przemyślane rozwiązania pozwoliłyby na obserwację ryb z różnych perspektyw – od dołu, góry oraz tarasu. Ponadto, plany zakładały stworzenie oczka wodnego oraz zalesionych zakątków z wąskimi ścieżkami. Zaplanowano również specjalne miejsce dla legwanów. Jeden z najbardziej fascynujących elementów tej nietypowej konstrukcji miał być helikopter, stanowiący integralną część bardziej skomplikowanej architektury budynku.